Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi a valószínűsége, hogy...

Mennyi a valószínűsége, hogy éppen egy hibás lesz a kiválasztottak között? Mennyi a valószínűsége, hogy legalább egy hibás lesz a kiválasztottak között?

Figyelt kérdés
Egy PC szaküzlet raktárán 10 számítógép van. A megrendelő 3 darabot szeretne. A raktáron lévő gépek közül 3 hibás, amiről sem az eladó sem a vásárló nem tud. A megrendelő kiválaszt véletlenszerűen 3 darabot.
2013. okt. 28. 13:13
 1/8 A kérdező kommentje:

Véletlenszerűen kiválasztunk két személyt. Mennyi annak a valószínűsége, hogy


(a) a születésnapjuk bármelyik hónap 17-dik napjára esik?


Nagyon szépen köszönöm annak, aki megoldja :)

2013. okt. 28. 13:14
 2/8 doracell ***** válasza:

Összes eset 10!/(3!7!)=120

a) Ha egy hibás van a 3 között, az azt jelenti, hogy választasz egyet a három hibásból (ez 3 lehetőség) és kettőt a hét jóból (ez 7!/(2!5!) lehetőség).

Összesen 3*21=63 kedvező eset.


b) 7!/(3!4!)=35 féleképp tudsz úgy választani, hogy ne legyen közte hibás. Minden más esetben legalább egy hibás van köztük, vagyis 120-35=85 kedvező eset van.

2013. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 doracell ***** válasza:

A másodiknál nem tiszta, hogy mindkettőjüké essen 17-ére, vagy legalább az egyiké?

Mindenesetre 12 hónapban van 17-e, és 366 napon lehet egy ember születésnapja, ezen már el tudsz indulni.


És az előzőnél mindenképp ellenőrizd a számolást légy sz., mert kicsit kapkodva írtam.

2013. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 doracell ***** válasza:
Sikerült hülyeséget írnom az előbb, merthogy nem számít, melyik hónapban születtek, szóval 31 lehetőségből 1 a kedvező 1 ember esetében.
2013. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 doracell ***** válasza:
Na, én a másodikba most már úgy belekavartam magam, hogy visszavonok mindent, amit eddig írtam róla, és inkább megvárom, míg egy okos személy erre téved... Elnézést :(
2013. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a számítógépesbe mindkettő jó :)
2013. okt. 28. 16:48
 7/8 A kérdező kommentje:

Még esetleg van ilyenem is:

A "Suli-1 csatorna" egy televíziós oktató-műsor, melynek keretén belül az előfizető középiskolák tantermeit TV-készülékekkel szerelik fel. Tudjuk, hogy az iskolák 50%-a előfizetője a csatornának, az előfizetők 5%-a viszont soha nem nézi ill. nem használja az oktatáshoz. Az előfizetők 35%-a hetente több mint öt alkalommal használja.


Annak a valószínűsége, hogy egy tetszőlegesen kiválasztott iskola előfizetője a csatornának de soha nem használja :

2013. okt. 28. 16:50
 8/8 doracell ***** válasza:

Ez a TV-s mondjuk egyértelmű, csak az utolsó adat (hányan használják hetente több mint öt alkalommal) teljesen fölösleges.

Azoknak az iskoláknak a száma, akik előfizetők, de soha nem használják, az összes iskolák számának 0,5*0,05=0,025-szorosa, vagyis a kedvező esetek száma 25/1000-e az összes esetnek.


A másodiknál szerintem az a kisebbik hülyeség, amit először írtam, de talán akkor jársz legjobban, ha kiírod újra ezt a kérdést. Azért nem írom le, hogy min kavarodtam be, mert nem akarlak téged is összezavarni.

2013. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!