Mekkora a rombusz területe, ha a magassága 3 cm, hegyesszöge 60 (fok)?

Előre is köszönöm a segítséget. :)

2013. nov. 1. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy a magassága? Az átlója?
2013. nov. 1. 16:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Oké, megértettem közbe. (előző vagyok)
2013. nov. 1. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor sztem 6*√3 a terület de nem biztos h jól gondoltam.
2013. nov. 1. 16:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudod elmagyarázni, hogy miert annyi? :)
2013. nov. 1. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:

De mondom nem biztos h jó. rajzolni könnyebb lenne..

Ha 60° a hsz akkor a rövid átló és 2 oldal az szab.3szög, akkor a magasság felezi az oldalt. A másik átló meg a másik magasság duplája. Nem tudom érthető?? rajzold le.

2013. nov. 1. 17:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes lenne lerajzolni, hogy jobban megértsd.


Ez egy speciális eset, amire az előttem szóló hozzászólása a jó megoldás. Általánosan: tudjuk, hogy a magasságvonal merőleges a két szemközti oldalra, így a magasságvonal egy derékszögű háromszöget vág le a rombuszból, ha a magasságvonalat a rombusz egyik csúcsához illesztjük. A derékszögű háromszögről tudjuk, hogy a magasságvonallal szemközti szög 60°-os, az átfogó a rombusz oldala (nevezzük a-nak), ekkor felírható rá a szögfüggvény:


sin(60°)=3/a

gyök(3)/2=3/a

a*gyök3/2=3

a=6/gyök3=6*gyök3/3=2*gyök3, vagyis 2*gyök3 cm a rombusz oldala.


Rombusz területképlete:

T(rombusz)=oldal*magasság=2*gyök(3)*3=6*gyök(3) cm^2.

2013. nov. 1. 21:06