Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség ezen fizikai...

Mi a különbség ezen fizikai képletek között?

Figyelt kérdés

v=a×t


s=(v×t)/2


s=(a×t^2)/2


Azt tudom, hogy az elsővel sebességet kell számolnom, de az utolsó kettő között mi a különbség? Mikor melyiket használjam?


Illetve van ez a kettő:


s=[(v+v0)/2]×t


s= (v0×t)+(a/2)×t^2


Ezek között melyiket használjam?


Illetve ugye van például a gyorsulás, melynek jele a betű és felette a vektor jel. Mikor kell kiírni a fizikai mennyiségek jele felé a vektor jelet? Mikor lehet elhagyni? Meg van amikor van egy fizikai mennyiség jele, van egy felülvonás és afelett még egy vektor jel. Ezt mikor és mikor nem alkalmazzuk?


Köszönöm!


2013. nov. 3. 12:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Már nagyjából dereng a dolog, viszont azt, hogy mikor kell vektor jel, meg felülvonás azt nem :D
2013. nov. 3. 12:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Vektorjel akkor kell, ha vektoregyenletet írsz. Ezek közül az s és a t skalárok, nem lehet felettük vektorjel. Az elsőben a v és az a is vektor, az stimmel. A másodikban ha vektort skalárral szorzol, az eredmény is vektor lesz, ami nem stimmel, mert az s skalár, ezért itt a v-t is skalárnak kell venni. Egy vektoregyenletből mindig csinálhatsz három skalárt x, y, z koordinátákban. De ha egyenes vonalban történik a mozgás, és a gyorsulás is ugyanolyan irányú, pl. egyenes autópályán gyorsulási versenyt rendezel két autó között, akkor elhagyhatod a vektort simán.


A felülvonás általában az átlag jele.

2013. nov. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!