Fizikaházi? SOS!

Figyelt kérdés

Mekkora utat tesz meg az elejtett test az esésnek első, második és az ötödik másodpercében? g=9,81m/s2

Légyszi valaki írja le a számolás menetét és a válaszokat! :) /Lehetőleg minél egyszerűbben! :)/


2013. nov. 9. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A négyzetes úttörvényt kell használni: s=g/2*t^2. Innen szerintem már menni fog. :)
2013. nov. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

fúúú de k***va nehéz.... Ezt nem tod egyedül megoldani? hallod okos ember lehetsz.......

második másodperben 20 méter

ötödikben 125 métert

hallod fejben kiszámoltam neked.........

2013. nov. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
egyszerű fejszámolás lustaság
2013. nov. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából az egészben nekem az okozta a bonyodalmat, hogy a sebességet ki kell-e számolni ahhoz, hogy a második és az ötödik másodpercet megkapjuk, vagy a kezdősebesség=0 m/s-mal kell számolni végig...
2013. nov. 10. 07:48
 5/5 anonim ***** válasza:

#2: "fúúú de k***va nehéz.... Ezt nem tod egyedül megoldani? hallod okos ember lehetsz...... "

Hát igen. A válaszaid rosszak.

Nem az a kérdés, hogy 1, 2, 5 mp alatt, hanem abban a mp-ben!

Tehát az elsőben: g/2 * t^2 = 4,905 m, a többiben a páratlan szám-szorosa: 1*, 3*, 5*, 7*, 9*, 11* ennyi

A válasz: 4,905 m, 3*4,905 m, 9*4,905 m

2013. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!