Az Eiffel torony320 méter magas20 celsius fok hőmérsékleten. Szegecseléssel úgy szerelték össze, hogy még 32 cm magasságnövekedést is kibír. Mekkora hőmérséklet-változást tervezett a mérnök? Alfa=1,17 szer 10 a minusz ötödikén1/K

2013. nov. 12. 07:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Lineáris hőtágulás:


lk=l0(1+α*ΔT), a képletben lk=320+32=352, l0=320, α=1,17*10-5, kérdés a ΔT:


352=320*(1+1,17*10-5*ΔT) /:320

1,1=1+1,17*10-5*ΔT /-1

0,1=1,17*10-5*ΔT /:(1,17*10-5)

854,7K=ΔT, ami 581,55°C-nak felel meg.

2013. nov. 12. 08:16