építkezésnél használt gerenda hosszúságának megváltozása 60 celsiusfok hőmérséklet-változás hatására 0, 078% lesz . Mekkora anyagának a hőtágulási együtthatója? Milyan anyagból készülhetett a gerenda? Használj függvény tábl.

2013. nov. 12. 09:13
 1/1 anonim ***** válasza:

ΔT=60°C=333,15K.


Ha l(0)-lal jelöljük az alapállapotot, akkor a megváltozás 1,078*l(0) lesz, így


1,078*l(0)=l(0)*(1+α*333,15) /:l(0)

1,078=1+α*333,15 /-1

0,078=α*333,15 /:333,15

2,34128771*10^(-4)=α


Ki kell keresni a függvénytáblából az ehhez az α-hoz rendelt anyagot.

2013. nov. 12. 10:00