Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy poláris vagy apoláris a kötés és mi a különbség a kötés és a molekula polaritás között?

Figyelt kérdés
teljesen bele zavaodtam ,fontos lenne:/és leenne egy másik kérdésem ,hogy jó e ahogy csinálom: azt kell megállapítani hogy melyik a nagyobb (kötés energia és kötéshossza alapján)pl.:r bróm vagy r jód :azért nagyobb a jód kötéshossza ,mert felülről lefelé nő és balról jobbra pedig csökken a méret,tehát a jód lejjebb helyezkedik el és nagyobb és így a méret arányos a kötéshosszal. egy másik pl.:E oxigén vagy E szilícium :azért nagyobb az oixigén ,mert a méret balról jobbra csökken így a szilíciumnak nagyobb a mérete ,de mivel fordítottan arányos a kötés energiával az oxigén kötés energiája nagyobb
2013. nov. 17. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A zavaros részét a leírásodnak nem olvastam el, mert semmi kedvem vesződni olyasmivel, ami nincs megszerkesztve és helyesen leírva, ha már mi teszünk szívességet.


A kérdésre a válasz: A polaritás szempontjából fontos megnézni a kötések erősségét és azok szimmetriáját.

Pl. egy szabályos alakzat lehet apoláris, annak ellenére, hogy a a kötések egyesével nézve polárisak.

2013. nov. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi:)de nem értem miért mondod ,hogy zavaros:S
2013. nov. 17. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert semmi kedvem vesződni olyasmivel, ami nincs megszerkesztve és helyesen leírva, ha már mi teszünk szívességet.


Írd le rendesen, válaszd el, használj vesszőket, pontokat, kötőjeleket, entert.

2013. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!