Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnék egyenes (függőle...

Hogyan tudnék egyenes (függőleges, vízszintes, párhuzamos, szabályosan összetartó) vonalakat húzni?

Figyelt kérdés
Elég nehezen megy, mert a függőlegeseim gyakran eltérnek a függőlegestől, vagy ívelődnek. Ez pl kocka rajzolásánál is probléma. Hogyan tudnám ezt kompenzálni? Hogyan lehetne ezen javítani?
2009. nov. 19. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Hurkapálca mellett. :D

Én rajz tagozatos vagyok, idén végzek, de az egyenes vonalak rajzolása még mindig nem megy.

Én megfogom a mérésre használt pálcikát, és megrajzolom annak segítségével.


Amúgy a rajztanárom szerint vállból kell húzni a vonalat, nem csuklóból, és akkor sikerül. Hát, nekem eddig még nem jött össze.

2009. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyenes vonalat próbálj először úgy, hogy a rajztábla szélén tartod a vonal húzása közben a kisujjad. Egy idő után érezni fogod. Gyakorolj úgy, hogy két irányba 1,5-2 centinként bevonalazol egy A/3 lapot. Velem megcsináltatta a tanár, rohadt uncsi, de használ.


Párhuzamosokat próbálj úgy, hogy lassan húzod és folyamatosan nézed, hogy kb ugyanakkora távolságra legyen minden egyes pontja a másik egyenestől. Vagy úgy, hogy megfelelő távolságban kibököd az egyenes két pontját és összekötöd.


Perspektivikusan összetartó vonalaknál figyeld azt, hogy a lapon kívül kb. hol metszhetik egymást. Próbáld elképzelni, hogy abba a pontba húzod be. Egyébként meg ha két eleve összetartó vonal közé kell egy harmadikat behúznod, akkor elég egyszerű: meg kell keresni a lefektetett ceruzával azt a szöget, ahol úgy látod, hogy nem tart egyikkel sem szét. Teszel erre az egyenesre egy pöttyöt és meghúzod szabadkézzel. :) Egyébként MINDEN csak szemmérték és arányérzék kérdése. :)


Sok sikert!

2009. nov. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!