Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó földrajzosok! Ez milyen...

Jó földrajzosok! Ez milyen éghajlatú?

Figyelt kérdés

ezen az órán hiányoztam, és így nem tudtam leírni. dolgozat lesz a következő órán ebből, és szeretnék belőle jó jegyet.

a kérdésekre is válaszoljatok légyszi.(táj megnevezése az menne a ha az éghajlat meg lenne.)

[link]

[link]



2013. nov. 30. 12:52
 1/6 anonim válasza:

ez:

[link]


a) óceáni éghajlat

b) -5 °C

c) 11 °C

d) 15 °C

e) sok

f) Amazonasz-medence

g) Kongó-medence

2013. dec. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! De nem lehet nedves kontinentális?

a másik meg száraz kontinentális?

2013. dec. 1. 15:24
 3/6 gondolkodj válasza:
hanyadikos vagy 6 vagy 7
2013. dec. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először én is óceáni éghajlatra gondoltam, de ahhoz túl nagy a hőingás, a nedves kontinentális szerintem elképzelhető. Viszont amit az első válaszoló írt, az nagy butaság, mert az Amazonasz- és a Kongó-medence az egyenlítői éghajlatú, nem pedig óceáni, ami a mérsékelt övezetben van. Az eső itt-is ott is sok, de az egyenlítőn egész évben meleg van. De szerintem az első az lehet hegyvidéki éghajlat is, és akkor mondjuk Alpok, Himalája jó példa (persze nem a Mount Everesten, hanem lejjebb, ahol még nincs olyan hideg), ha meg nedves kontinentális, akkor a példa rá Dunántúl itt Magyarországon, illetve Lengyelország éghajlata is nedves kontinentális. A második meg szerintem is lehet száraz-kontinentális. Erre példa nálunk az Alföld, vagy Észak-Amerikában a Préri.
2013. dec. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

8.

a másodikra nedves kontinentálist írtam.jó?

2013. dec. 3. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát az a szárazabb, de most találtam neten egy jónak tűnő összehasonlítást, miszerint nedves kontinentális az az az éghajlat, ahol 800-500 mm az éves csapadék, és a száraz kontinentális meg az, ahol 500-300 mm.


[link]


[link]


Úgyhogy a második, ahol 512 mm az éves csapadék még éppen lehet nedves kontinentális, de ha igaz ez a 800-500-300-as csoportosítás, akkor az első viszont már semmiképp nem lehet nedves kontinentális, óceánihoz meg túl hideg a tél, tajga, tundra meg szintén nem lehet, mert azokhoz meg nem elég hideg a tél, és ott nincs is ennyi csapadék, a monszunokhoz szintén túl hideg, meg ott inkább nyáron kellene több csapadéknak hullania, úgyhogy ez csak hegyvidéki lehet szerintem.


A szubtrópusi monszunhoz találtam egy nagyon jó animációt:


[link]

2013. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!