Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen San Francisco éghajlata...

Milyen San Francisco éghajlata? Van hasonló éghajlatú európai város?

Figyelt kérdés
2013. okt. 12. 10:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem melegecske.

Hideg ritkán van, az ott lakók többnyire nem hordanak kabátot. Bundát pedig csak akkor vesznek fel, ha valamilyen színházba mennek, bár mostanában ezt is inkább csak a tanulatlanja teszi.

Rengeteg hasonló éghajlatú európai város van. Alapvetően a mérsékelt égövben kialakuló mediterrán éghajlatot érdemes tanulmányoznod, ha a kérdésben el szeretnél jobban mélyedni.

2013. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Mediterrán éghajlat, pl. Nápoly
2013. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nincs forróság, de azért viszonylag jó idő van. Augusztusban olyan 18-20 fok volt. Estére azért eléggé lehűlt az idő. Az óceán mellett pedig kifejezetten hideg volt, kb 5-10 fok...

A telek is enyhék, nincs fagy.

2013. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

az elso 2 valaszolo nem sokat jart san franciscoban. Hide metszo szel, meg nyaron is. Amikor en ott voltam akkor eppen tiszta ido volt, de meg a helyiek is megjegyeztek, hogy nem surun van egymas utan tobb olyan nap is amikor ilyen tiszta es viszonylag meleg az ido. (en konkretan pulcsiban faztam...)


Inkabb egy angliai ocean parti varoshoz hasonlitanam ahol allandoan fuj a hideg szel, csak kevesebbet esik az eso.


Amugy erdekes, mert novenyzete alapjan mediterran vonasok vannak benne, tele van palmafakkal es mindenfele orokzolddel.

2013. okt. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Makoscsiga ***** válasza:
100%

" az elso 2 valaszolo nem sokat jart san franciscoban. Hide metszo szel, meg nyaron is."

Ja, ezzel egyet értek! Nem tudom, hogy ismeritek-e (állítólag) Mark Twain híres idézetét a San Francisco-i időjárásról: "The coldest winter I ever spent was a summer in San Francisco."


Az, hogy Friszóba nem kell kabát elég nagy hülyeség.Az évnek ebben a szakában pont jó idő van, de amúgy szar idő van eléggé. Délutánonként a hideg óceáni áramlatok és a szél nagyon hideg ködöt hoz. A Sunset nevű városrészről viccesen azt is szokták mondani, hogy azért Sunset, mert ott évente csak egyszer látni naplementét... egyébként csak ködöt látni.


BTW, Szerintem igazából nics olyan erutópai város, aminek az éghajlat olyan lenne, mint San Francisco-é. Mert angliál hasonlítana valamennyire, de ott azért hidegebb van. Friscoban azért elvannak a pálmafák simán... nem azért mert nyáron nagyon meleg van, hanem azért, mert télen sincsen hideg.

2013. okt. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5%
4-es ...lehet, hogy San Franciscoban nem, de földrajz órán egészen biztos hogy többet jártam mint te. :P Különben te is tudnád, hogy Kalifornia part menti területeinek éghajlata mediterrán.
2013. okt. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Makoscsiga ***** válasza:
100%

"4-es ...lehet, hogy San Franciscoban nem, de földrajz órán egészen biztos hogy többet jártam mint te. :P Különben te is tudnád, hogy Kalifornia part menti területeinek éghajlata mediterrán."

Kétszer is végigolvasva, továbbra is azt látom, hogy nem kalifornia partividék, hanem San Francisco szerepel a kérdésben. Ha megnézed a város wiki oldalát, akkor a klima szekcióban láthatod, hogy a legmelegebb hónap szeptember, amikor az átlagos legmagasabb hőfok 21C. Nos, ez hűvösebb, mint a Oslo, vagy Helsinki legmelegebb hónapja. Jó kis mediterrrán mi?


Madridban, szintén mediterrán város, az éves hőingás 21C. San Francisco-ban 7.3C Hasonlítsd össze Lisszabon-nal. (SF még picit délebbre is van.) Mind a két város óceán partján, a kontinens nyugati felén van. Klíma? Na, az totál más.

2013. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

San Francisco mediterrán klímájú város.

Mondjuk Madrid nem az.

2013. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit okoskodik, aki még nem is tapasztalta meg...

Igen, Kalifornia mediterrán éghajlatú, San Francisco mégis kivétel a fekvése miatt. Los Angelesben 35 fok volt, SF-ban pedig sálat kellett vennem, és kabátot húzni mert hűvös volt augusztusban... És mindkettő Kaliforniában van.

Én sem tudnám hasonlítani egyik európai ország éghajlatához sem.

2013. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol csalodom Makoscsiga Friscoban lakik (egy regi kommentjeben olvastam)...


En mindig ugy keszulok Friscoba, hogy viszek kesztyut meg esokabatot, mert soha nem lehet tudni. A kesztyu nem ilyen jegvilag expedicios, hanem vekony kis kotott pamut, es estenkent olyan jol melegiti a kezem, mert pl. tavaly Novemberben, bar sutott a nap es elvoltunk farmer, egy pulcsi napkozben, este jol jott a szeldzseki/kesztyu kombo.


Voltunk nyaron is, akkor tok jo meleg volt, farmer, rovidujju, de a viz mellett este elkezdett fujni a szel es kellett a pulcsi, vekony kardigan.


Szerintem nincs hozza hasonlo eu-s varos.

2013. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!