Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy egyenlő szárú háromszög 4...

Egy egyenlő szárú háromszög 4 olyan hasonló, szintén egyenlő szárú háromszögre bontható, melynek szárai ugyan olyan hosszúak, mint az eredeti háromszög alapja. Mekkorák a háromszög szögei? (lent)

Figyelt kérdés

Ugye az egyenlő száru háromszögnek minden oldala egyenlő és minden szöge 60 fok... de nem értem h egy háromszögből h lehet 4 olyan hasonlót csinálni... valaki esetleg segítene?:S

Még arra gondoltam h ha csinálunk ugye az eredeti háromszögből 4 ugyan olyan háromszöget és szárai ugyan olyan hosszúak mint az eredeti háromszög alapja.. akkor ez is 60 fogos lehet. De lehet h rosszul gondolom sőt. légyszíves segítsen valaki. aki érti is:S köszi.


2009. nov. 21. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Az egyenlo SZARU haromszog nem ugyanaz, mint az egyenlo OLDALU haromszog. Az egyiknek csak ket oldala egyenlo, a masiknak mind a 3.

2. 4 HASONLO vagy 4 EGYBEVAGO haromszogre kell osztani az eredetit?

3. Nem igazan tudok elkepzelni ilyet, de lehet, hogy csak faradt vagyok hozza...:S

Gondold at az elso ket pontot, hatne neked sikerul! :)

2009. nov. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A négy kis háromszög hasonló az eredetihez, de a kis háromszögek egybevágók egymással.

A kis háromszögek négy egyenlő részre osztják a nagyot, ezért száruk feleakkora, mint a nagyé. Ez megegyezik a nagy háromszög alapjával, így a háromszögek alapja feleakkora, mint a száruk. Innen trigonometria.

2009. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A háromszöget középvonalai négy, az eredetihez hasonló kis háromszögre osztja.
2009. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítségeket. föleg uccsónak.
2009. nov. 22. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!