Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Programozásban segítene...

Programozásban segítene valaki kérem? Alapszintű. Zöldkéz az értelmes és hasznos válaszért!

Figyelt kérdés

Szóval, azt a feladatot kaptam, hogy írjak egy programot, ami tetszőleges két szám legnagyobb közös osztóját adja ki.

Találtam neten, de egyik sem hasonlít ahhoz, amit mi csináltunk. Úgy kezdjük, hogy prgram asd; uses crt meg ilyenek. A neten nem így van, és mondta a tanár amúgy is, hogy aki azt adja be, kapásból egyes.

Emellé kellene ennek még a folyamatábrája is. Vagy legalább a kettőből az egyik jó lenne, ha meglenne.

Gimnáziumba járok, a tanár egy p.cs (tényleg), nem magyaráz el semmit.


Rémesen hálás lennék!


2013. dec. 3. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
És mi az, amit te szeretnél csinálni a leckédből?
2013. dec. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én éppen most csinálom a forgáshenger térfogatára vonatkozó programot...
2013. dec. 3. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:

No hát akkor segítek, ezt kell csinálni: [link]


Ha jól látom, Pascalt használsz, a maradékos osztás műveleti jele emlékeim szerint a mod Pascalban. (Pl. 8 mod 3 = 2) A hányados meg (egész számként) a div.

2013. dec. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Aha... :D Öhm. :D

Takarózhatok azzal, hogy szőke vagyok és nő? :) :D


Azt sem tudom pl, hogy kell négyzetre emelni ebben a hülye pascalban, így a térfogat kiszámításánál is r*r-t írtam r^2 helyett. :D


Na nekifutok újra, hátha most felfogok belőle valamit. :)

2013. dec. 3. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Rekurzív megoldás c-ben (tudom neked pascal kell) nemnegatív egészekre:


int euklidesz(int x,int y){

if(y==0)return x;

return euklidesz(y,x%y);

}


Mondhatnám, hogy ennél egyszerűbben nem is lehet megvalósítani.

2013. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szöszi, ne takarózz, programozz! :-)

Az r*r egyébként tökéletesen jó megoldás. Négyzetnél még csak nem is kevesebb karakter hatványjellel leírni ugyanazt.

Szóljál, ha konkrét kérdésed van.

2013. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsóelőtti, szerinted a tanár el fogja hinni a szöszi barátnőnknek, hogy önerőből adott be egy rekurzív megoldást? :-) A minimum, hogy rákérdez a működésére...
2013. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bármikor kiszámolom a határértékét egy sorozatnak, vagy deriválok egyet, de azt hiszem, a programozás valahova József Attila és Ady Endre mellé kerül, a "soha többet érettségi után" kategóriába. :D
2013. dec. 3. 20:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuper! A programozás a matematika egyik ága. Ha jó vagy matekból, ennek is mennie kell, legfeljebb rosszul fogtál hozzá. Ha a kezem közé kaparintanálak, egy nap alatt megszeretnéd. :-) Szóval legyél egy kicsit öntudatosabb, és hagyd a francba a szőkenő-kártyát, mondd el inkább, meddig jutottál.
2013. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!