Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít fizikából? Mi a...

Valaki segít fizikából? Mi a becsapódási sebesség képlete vagy hogyan kell azt kiszámolni? (9. osztály)

Figyelt kérdés
A vízszintes hajítást tanultuk.

#fizika #képlet #vízszintes hajítás #becspódási sebesség
2013. dec. 4. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt van egy dinamikus web-oldal:

[link]

Az eldobástól mért időt a csúszkával állíthatod, egérrel.

2013. dec. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de sajnos nem tudom megnyitni:/, tudsz küldeni mást? légyszíves:)
2013. dec. 4. 22:14
 3/9 anonim ***** válasza:

itt van a fenti linken szereplő oldal fényképe, a földet érés pillanatában:

[link]

2013. dec. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még lenne pár kérdésem... hogy a vy az mi, és miért nem az a becsapódási sebesség? És hogy lett az mínusz?
2013. dec. 5. 07:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Amint az ábrán is láthatod, a mozgást koordináta-rendszerben szoktuk ábrázolni. Az x-tengely jelenleg a vízszintes tengely, a vízszintesen balról jobbra történő mozgásnál a sebességet plusznak szoktuk venni. Röviden, ennek a testnek a sebessége VÉGIG azonos: vx=+10 m/s.

A függőleges irányú sebességet felfelé mozgásnál szoktuk pozitívnak venni. Ennél a feladatnál induláskor nincs függőleges sebesség, vy=0. Mivel a gyorsulás (gravitáció) lefelé hat, ezért az eltelt idővel arányosan nő a LEFELÉ mutató sebessége. Ezért lesz 4 sec múlva: vy=-40 m/s.

Leérkezésnél tehát kétféle sebessége van, ezek merőlegesek egymásra. Összegük nagyságát Pitagorasz-tétellel lehet kiszámolni, irányát pedig szerkesztéssel, (mint az ábrán) vagy szögfüggvénnyel lehet meghatározni.

Nem tudom hányadikos vagy - igyekeztem általános iskolai módra leírogatni. (A vx, vy -nál az x és y alsó-indexben vannak, mint az ábrán)

2013. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az előző válaszomat kiegészítem azzal, hogy a dinamikus ábrának készítettem egy új változatát:

[link]

Feltétlenül írd meg, hogy ezt tudod-e használni? (Milyen eszközzel próbálod elérni?)

2013. dec. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem, hogy hogyan kéne használni:(
2013. dec. 8. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:

A jobb-alsó részen, azt a csúszkát nem tudod mozgatni?

(Ott állítható az eltelt idő)

2013. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De, azt tudom
2013. dec. 8. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!