Integrálási példában valaki segíteni? A példa lent


Legyen f(x)= 7/(x^4)-4/(x^8)

Legyen F(x) az f(x) olyan primitív függvénye, melyre F(1)=0


Akkor F(5)=?


2013. dec. 7. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha F(x) prim függvény akkor azok halmaza F(x)+c alakú.


Egy prim függvényt integrálással megkapunk.


Ott más sincs, mint 7*x^(-4) - 4*x^(-8), ennek integráltja ismert.


Úgy választjuk meg c-t, hogy ez 1-ben 0 legyen.


Behelyettesítjuk 5-re is és kész.

2013. dec. 7. 14:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem C=37/21 jött ki.

F(5)=(-7/3)*5^(-3) +(4/7)*5^(-7)+37/21

Remélem nem számoltam el.


F(x)=7*(x^-3)/(-3) -4*(x^-7)/(-7)+C

Ha x=1 akkor

-3/7 + 4/7 +C=0

2013. dec. 7. 20:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. dec. 7. 22:55