Hogyan lehet megoldani ezta feladatot? (fizika-9. osztály)


Holnap felelek fizikából és gyakorlás közben elakadtam ebben a feladatban.Tudnátok segíteni?A feladat:

A 30 kg tömegű álló kiskocsin egy 45 kg tömegű gyerek áll.Milyen irányű és mekkora lesz a kocsi sebessége, ha a gyerek 2 m/s sebességgel hátra lefut a kocsiról?



2013. dec. 11. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt az egyenletet kell használni:


m1*v1=m2*v2, vagy máshogy átíva

m(gyerek)*v(gyerek)=m(kiskocsi)*v(kiskocsi)

30*2(kg*m/s)=45*v(kiskocsi)(kg*m/s)

60=45*v(kiskocsi)

60/45(m/s)=4/3(m/s)=v(kiskocsi), természetesen a kisgyerek futási irányával ellentétes lesz a sebessége, vagyis ha a gyerek sebessége 2m/s, akkor a kiskocsié -4/3(m/s).

2013. dec. 11. 20:14
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm hatalmas segítség volt.Megy a zöld kéz!!!!
2013. dec. 12. 06:44