Német házi segitség?

Figyelt kérdés
Valaki eltudná nekem magyarázni példamondatokkal, meg leírással, hogy mikor kell használni a(z): als, wenn, seitdem, während, bevor, bis, solange, és nachdem kötőszavakat,időhat.-okat ? Meköszönném .:)

2013. dec. 19. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Ásánté trutilé, szingdiglitásuék tettét ek de nuku az en y ém. Besamell, be samell, be samell ha k ell.

Alámó alámó szindugui gácughó.


T o tre: thutile

2013. dec. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Remélem az ilyen emberek mint te kipusztulbak a földröl, de csak miután rengeteget szenvedtek:)
2013. dec. 21. 11:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hú, lehet már nem aktuális, meg nem is tudom mindet, de amiben biztos vagyok leírom. Remélem tudok segíteni :D

Als: jelentése: ha, amikor. Abban különbözik a wenn-től, hogy ezt múltban történt egyszeri esetekre használjuk.

Als ich meinen Arm gebrochen habe, war meine Mutti sehr böse.

Wenn: ha, amikor. Ezt az általános dolgokra használjuk, amik bármikor megtörténhetnek.

Wenn du ins geschäft gehst, kauf zwei Eier!

Ich kann nicht schlafen, wenn ein großer Wind weht.

Seitdem: amióta, esetleg azóta.

Seit/seitdem Karl Bürgermeister ist, arbeitet er viel mehr.

Während (+ Genitiv - birtokos eset): mialatt, miközben.

Während ich meine hausaufgabe geschrieben habe, hat meine Mutti mein Zimmer aufgeräumt.

Während den Ferien (itt a genitiv) habe ich viel gelernt.

Bevor: mielőtt.

Bevor ich die Klassenarbeit schreibe, lerne ich viel.

A bis-t még nem hallottam kötőszóként, a solange-t pedig nem ismerem igazából..

A Nachdem-et pedig itt leírják részletesebben.

Remélem tudtam segíteni, és bocsi a hülye példamondatokért, de nem jutott jobb eszembe:D

2014. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hú, bocsi, most látom, hogy a második währendes példamondatnál véletlenül den-t írtam der helyett.
2014. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, annyira nem rosszak a példamondataid.

---

...Hausaufgabe/n ...Substantiv, wird großgeschrieben.

------

A bis-t még nem hallottam kötőszóként, a solange-t pedig nem ismerem igazából..


...Bis ich meine Antwort schreibe, kannst du dir über die richtige Schreibweise nachdenken.

bis=amíg

Solange hast du Zeit zum Nachdenken.

solange=addig (annyi ideig)

2014. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!