Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha szorzásnál van szorzó meg...

Ha szorzásnál van szorzó meg szorzandó, akkor összeadásnál és kivonásnál hogy hívják őket?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy összeadás eredménye az összeg, kivonásé a különbség, de a többit nem tudom, ezért kérnék segítséget. Előre is köszi.
2013. dec. 24. 19:49
 1/8 A kérdező kommentje:
A kivonást most megtaláltam, de összeadásnál csak olyat hogy összeadandók. Ennyi lenne?
2013. dec. 24. 19:52
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában úgy szokták hívni, hogy tagok, más nevet nem nagyon szoktak rájuk használni.
2013. dec. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó az az összeadandó.
2013. dec. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
összeadandó, kivonandó?
2013. dec. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3|9 (három osztója a kilencnek)


és az a vonalat a két szám között lehet törtvonalnak nevezni?

2013. dec. 24. 21:23
 6/8 A kérdező kommentje:
és köszönöm a válaszokat :)
2013. dec. 24. 21:24
 7/8 anonim válasza:

összeadásnak tagjai, szorzásnak együtthatói vannak. Édesmindegy megkülönböztetni a kettőt, mert kommutatív (3*9=9*3)

Az osztásnak nevezője és számlálója van. Kivonásnak nem tudom. Hatványnál hítványalap és hatványkitevő.



Azt a vonalat amúgy amit mutattál nem lehet törtvonalnak nevezni. Ha az lenne akkor a 3|9 három kilencedet, magyarán egy harmadot jelentene.


A "három osztója a 9-nek" és az

"egyharmad . "

állítások nem ekvivalensek egymással, de gondolom ezt te is érzed :D

2013. dec. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kivonásnál: kisebbítendő és kivonandó.
2013. dec. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!