Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hiába tanulok nem marad meg...

Hiába tanulok nem marad meg semmi a fejemben?

Figyelt kérdés
Már kis iskolás korom óta szenvedek e miatt.Hiába ülök a szöveg fölött semmi nem marad meg a fejemben.Hiába olvasom el kétszer háromszor semmi.Jönnek a félévi vizsgáim és megint ott vagyok,hogy hiába tanulok semmi eredmény.Év végén meg ott van az érettségi ami még inkább aggaszt,mert ott se fogok tudni semmit.Van valami csoda gyógyszer ami kicsit megmozgatja az agyamat?Vagy valami más? A gépre felolvasást is próbáltam már.Egész nap hallgattam a szöveget,de semmi nem maradt meg még úgy se.

2013. dec. 27. 16:59
 1/8 reptoid ***** válasza:
100%
Próbálj kisebb részeket egyszerre megtanulni, de legfőképp megérteni. Aztán mondd vissza vagy magadnak vagy másnak, de mindenképpen a saját szavaiddal. Próbáld elmagyarázni, átadni azt a tudást, amit magadba szívtál, mikor másnak vagy épp a falnak mondod el.
2013. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már ezt is próbáltam.

Volt,hogy mondatonként próbáltam megtanulni felfogni,de nem ment.

2013. dec. 27. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű az oka, hogy miért nem tudsz tanulni: mert olvasod a szöveget, arra mész, hogy minél többször olvasd el és nem arra, hogy meg is értsd amit olvasol. Figyelni kell miközben tanulsz, az ilyen gépi felolvasós butaságot meg hanyagold. Sokkal könnyebb valamit megjegyezni, ha tudod, hogy mi miért történik, mik az összefüggések.

Én mindig is úgy tanultam, hogy az anyagot az elején egyszer figyelmesen végigolvastam, ha épp valami olyan jött, ami korábban olvasottra épült, akkor visszalapoztam és azt is átfutottam még egyszer, hogy megértsem az új információt. Tehát egyszer végigmentem rajta nagyon alaposan, így már megértettem az összefüggéseket, megvolt az anyag váza. Utána elég volt még 1-2x átfutni, nem is rendesen elolvasni a-tól z-ig és megmaradt. Más meg már 30-40 oldalnyi anyagokat képes a vizsga/dolgozat/zárthelyi előtt 1 héttel elkezdeni "tanulni", ami nem is áll másból, csak olvasgatja az anyagot és azt számolja, hogy "na, most már 10x elolvastam, biztosan tudom". Hát a fenét, az ilyenek szenvednek mindig a legtöbbet a semmiért. Ne azt számolgasd, hogy hányszor olvastad, hanem ellenőrizd le, hogy tudod-e tényleg.

2013. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt is próbáltam már.

Volt,hogy mondatonként próbáltam felfogni,de nem megy.

Volt egy tanárom aki azt mondta,hogy vizuális vagyok.Szóval látom kell,hogy felfogjam.Most ép a törit próbálom megtanulni.A három részre szakadt Magyarország anyagot.Két napja gubbasztok órákat a szöveg felett,de semmi.

2013. dec. 27. 18:20
 5/8 reptoid ***** válasza:

És amúgy könyveket vagy legalább újságot szoktál olvasgatni? Ott is egyik szemeden be, a másikon ki?

A töri kopp ugyanolyan, mint egy regény. Ha elolvasol egyet, abból sem emlékszel semmire? Ha mégis, akkor fogd fel a törit meg minden mást is egy nagy meseként.


Ha megy majd az értőolvasás, akkor neki lehet majd látni a logikát is igénylő tárgyaknak, de addig szerintem felesleges.

2013. dec. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De Januárban féléves vizsgák lesznek.Nincs sok időm ezeket begyakorolni.Valami gyorsabb megoldás kéne.Nincs valami agyserkentő cucc?Biztos szednek valamit az egyetemisták is a nagy vizsgák előtt.Máskülönben,hogy sikerülne nekik a vizsga mikkor végig bulizzák az egész egyetemes éveket?!
2013. dec. 27. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

"De Januárban féléves vizsgák lesznek.Nincs sok időm ezeket begyakorolni.Valami gyorsabb megoldás kéne."


Nincs gyorsabb megoldás.


"Nincs valami agyserkentő cucc?"


Ami csodát tesz, olyan nincs. Ha lenne, nem lennének hlye emberek.


"Biztos szednek valamit az egyetemisták is a nagy vizsgák előtt.Máskülönben,hogy sikerülne nekik a vizsga mikkor végig bulizzák az egész egyetemes éveket?!"


1. Nem bulizzák végig az egészet.

2. Ha valaki végig is bulizza, heti 2 buli miatt még rengeteg idő marad a tanulásra.

3. Akit felvesznek egyetemre az azért addigra már rájön, hogy kell tanulni.

4. Ne tudd meg, hogy vizsgaidőszakban mennyit tanulnak.

2013. dec. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És a matekhoz van valami tippetek ?
2013. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!