Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha két nyelvet tanulok párhuza...

Ha két nyelvet tanulok párhuzamosan, hogyan különítsem el őket, hogy ne keveredjenek a fejemben? Milyen módszerrel?

Figyelt kérdés
Angolul tanulok 2,5 éve, a felsőfokú nyelvvizsgára készülök. Emellett újra belevágnék az olaszba (4 évig tanultam még gimiben). Hogy tudom mindkettőt tanulni úgy, hogy ne kavarodjak bele?
2010. nov. 26. 07:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a legtöbb nyelv, amivel egyszerre foglalkoztam, 6 volt (angol, német, spanyol, francia, japán, koreai), és nem nagyon keverem őket (régebben a spanyolt és a franciát kevertem kicsit, mert nagyon hasonlóak), de mégse tudok erre választ adni, ehhez kell a nyelvérzék, hogy át tudj kapcsolni egyik nyelvről a másikra. Nekem jól megy, de nem mindenkinek ilyen egyszerű.
2010. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az angol és olasz nem olyan vészes. Teljesen különbözik a két nyelv, nem hinném, hogy keverni fogod. Persze olyan mindenkivel előfordult már, hogy egy szó nem jut eszébe és hirtelen másik idegen nyelven mondta. De ez sem túl gyakran. Szóval szerintem ettől nem kell tartanod. Tanulgass nyugodtan, sok sikert!
2010. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!