Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi lehet ennek a matematikai...

Mi lehet ennek a matematikai feladványnak a megoldása?

Figyelt kérdés
Karácsonyra egy könyvet kaptam,melynek oldalszámozásához 440 számjegyre volt szükség.Hány oldalas a könyv,ha az első oldalon ötössel kezdődik a számozás?

2014. jan. 2. 14:26
 1/3 doracell ***** válasza:

Nem vagyok ugyan 'matekos', de ez a feladat nem túl bonyolult.

Ha az 5. oldalon kezdődik a számozás, akkor 5 db egyjegyű számmal számozott oldal van, ez eddig 5 számjegy.

Tehát biztosan legalább 100 oldalas, mert csak kétjegyű számokból soha nem jönne össze a hiányzó 435 számjegy, hiszen az páratlan szám.

A 90 db kétjegyű számhoz kell 180 számjegy, így még hiányzik 255 db. Ez pedig 85 db háromjegyű számot tesz ki, tehát a könyv 184 számozott oldalt tartalmaz.

A számolást azért ellenőrizd a bizt. kedvéért.

2014. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Doracell, stimmel.


OFF: Kérdező, te most komolyan megszámoltad, hogy hány számjegyet használtak az oldalak számozásához, de nem sikerült megnézned, hogy mi a legnagyobb oldalszám?

2014. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 doracell ***** válasza:
Akkor még egy off: az jó, hogy szerkesztették a kérdést, és eltűnt belőle a diszkriminatív kiabálás, viszont így se az én első mondatomnak, se a második válaszoló offjának nincs már értelme :S
2014. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!