Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia kérdés! Mekkora anyagmen...

Kémia kérdés! Mekkora anyagmennyiségű 9 * 10^24 db foszforatom?

Figyelt kérdés
Szerintem 15 mol, de nem vagyok benne biztos. És még annyi, hogy hány db ELEMI részecske van ennyi foszforatomban? Köszönöm a segítséget! :)

2014. jan. 2. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

(9*10^24)/(6*10^23)= ennyi mol

nincs a közelben számológép :D

2014. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segíteni akartál, de abban biztos vagyok, hogy nem így kell számolni, azért köszönöm. :)
2014. jan. 3. 07:35
 3/6 anonim ***** válasza:

"hülye" vagy te xD


ha beírod a számológépbe,azt amit én írtam,akkor valóban 15 mol jön ki :)

az más dolog,hogy a kémiában minimum 3féleképpen ki lehet számolni és logikázni a dolgokat, speciel én az N(Avogadro)= N/n képletet használtam.

Esetleg megvan villányitól a kémia példatár? (ott az 5A feladat pont ilyen típusú,mint amit te írtál)

2014. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tia777 válasza:

Igazad van, valóban 15 mol a megoldás. Az első válaszoló is helyes egyenletet írt fel, az eredménye neki is 15 lesz.

Egy foszforatom 15 db protont tartalmaz, így 15*9*10^24 db proton található meg 15 mol foszforatomban. Az atom semleges, így ugyanennyi elektron lesz benne. Neutronszáma 16 egy db atomnak, így ennél az anyagmennyiségnél 16*9*10^24 db neutron található az atommagban.

2014. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Első válaszoló kérlek ne haragudj, tényleg hülye vagyok hozzá, csak mi máshogy tanultuk, és azt hittem csak úgy lehet. :( Második válaszoló köszönöm, így már értem, de ha úgy kérdezi, hogy mennyi elemi részecske van benne, akkor azt hogy kell pontosan kiszámolni, és mennyi a megoldás? A proton és elektron szám egyenlő, tehát akkor 2*15*9*10^24? És ahhoz adjam hozzá a 16*9*10^24 számot?? Kérlek még ebben segíts! Köszönöm :)
2014. jan. 3. 19:52
 6/6 s55 ***** válasza:
igen, igy számolj
2014. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!