Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hétfőre fogalmazást kell...

Hétfőre fogalmazást kell írnom Antigonéról. Nekem kell lennem az ügyvédje és meg kell védenem de nem tudom, hogy mit írjak! A fogalmazás címe:Antigoné ügyvédje voltam! Hogy kellene meg védenem Antigonét? Mit Írjak?

Figyelt kérdés

2014. jan. 4. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ezt anno nekünk is meg kellett írnunk. Az osztály egyik fele védőbeszédet, a másik fele vádbeszédet írt.

Antigonét húztam az érettségin is, de már alig emlékszem rá. Valami olyasmi rémlik, hogy a bátyja elesik valami harcban (lázadás a király ellen?), és tilos eltemetni, Antigoné mégis porral hinti be a holttestet, és ezért kerül sor a "tárgyalásra", mert megszegte a király parancsát.

Ha védenem kéne, akkor mindenképpen a "lelki nyomás" irányába mennék. Úgy próbálnám védeni, hogy a bírák lelkiismeretére hatnék azzal, hogy megkérdezném őket, hogy ők vajon mit tettek volna, hagyták-e volna, hogy a varjak szedjék szét a szeretett testvérüket, aki a legközelebbi rokonuk, akivel a szülők halála után egymásra számíthatnak, satöbbi, satöbbi.

Most segítségül hívtam a wikipediát.

[link]

Tehát hogy miről írnék?

- A halottakat el kell temetni és punktum, nincs és nem lehet olyan emberi törvény, ami ezt az ősi isteni törvényt felülírja.

- Mindenki megérdemel egy esélyt, és a megbocsátást. Mivel Polüneikész meghalt, új esélyt nem kaphat, viszont a temetés lehet egy kései megbocsátás, így az istenek haragját sem vívja magára Antigoné.

- Kitérnék arra, hogy Antigoné bátor és nemes lélek, szerető szív (mert szembeszegült Kreónnal, mert szerette fivérét, satöbbi - esetleg szembeállítanám Iszménével, aki megalkuvóbb).

- Esetleg odamondanám Kreónnak, hogy ha ilyen pitiáner dolog miatt ki akar végeztetni egy nőt, akkor ennyi erővel kivégeztethetné a fél országot, mert nem szentek az emberek.


Na, nagy vonalakban ennyi, remélem, tudtam kicsit segíteni. Sok sikert!

2014. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Antigoné max 1.5 óra olvasd el az a legkönnyebb olvasmány, ha azt nem bírod mi lesz később.
2014. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
már elolvastam. :)
2014. jan. 4. 23:11
 4/4 Nacsidacsi válasza:
az semmi... nekünk Kreónt kell védeni
2014. dec. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!