Mekkora a téglalap területe, ha kerülete 24 cm, és egyik oldalának hossza háromszorosa a másik oldal hosszának?


2014. jan. 5. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

legyen az egyik oldal a masik b, a kerulet 2a+2b

2a+2b=24, de tudod, hogy b=3a

2a+6a=24 innen kovetkezik 8a=24, kijon, hogy a=3 majd kiszamolod, hogy b=3*3=9

T=a*b=3*9=27

2014. jan. 5. 11:55
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. jan. 5. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért sokkal tanulságosabb ám az ilyen feladatokat nem formálisan megoldani, mert abból többet lehet tanulni.


Ha a kerület 24 cm, akkor a fél kerület, azaz a két oldal összege 12 cm. Ha az egyik oldal háromszorosa a másiknak, akkor a kisebbik épp egynegyede ennek a 12 cm-nek, azaz 3 cm (hiszen a kisebb + 3-szor a kisebb együtt adja ki a 12 cm-t). A másik oldal meg nyilván 9 cm. Mindezt kis gyakorlattal fejben kb. 3-4 másodperc alatt ki lehet hozni.


Természetesen emellett jó, ha az ember formálisan is le tudja vezetni, de én azt mondanám, hogy akkor érti igazán, ha mindkettő megy neki.

2014. jan. 5. 13:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és persze a terület ezek után a 3x9=27 négyzetcentiméter, de ez már csak fél pillanat. :)
2014. jan. 5. 13:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben,okés,köszi!:)
2014. jan. 5. 13:20