Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítségre van szükségem!...

Segítségre van szükségem! Elolvastam az Egri csillagokat, de nem nagyon értettem, hogy hogy hogyan halad az amulett útja! Lenne szíves valaki és leírná?

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz pontosan? Honnantól nem tiszta?
2014. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

A köves gyűrűt a történet elején elveszi Gábor pap a rab Jumurdzsáktól, ennek fejében meghagyja az életét.

A török a regény folyamán állandóan a talizmánja után "fut", mert az élete szerencsétlenné vált azután, hogy ezt elvesztette.

A pap Gergelynek ajándékozza a gyűrűt, majd Gergely Évát szeretné eljegyezni vele, neki ajándékozná, de a gyűrű nagy Vicuska ujjára.

Visszaadja Gergelynek.

Ezután a gyűrű Sopronban kerül újra elő, Gergely egy régi ruhájából, a pergamennel együtt.

Éva Jumurdzsáknak elárulja, aki Gergelyt és a gyűrűt keresi, hogy férje Egerben van, és akkor még úgy tudja, a gyűrű is vele van.

Később találják meg Miklós diákkal, ezért amikor a török Jancsikát, Éva és Gergely kisfiát elrabolja, mindketten Egerbe indulnak.

Itt találkozik mindenki, a török Jancsikáért akarja kicserélni a talizmánját, ez nem sikerül, mert a kisfiú elszökik tőle.

Az ostrom alatt Jumurdzsák meghal, így szerencsegyűrűje sohasem kerül vissza hozzá.

2014. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Kár, hogy leírtad neki, ez a kérdező ugyanis nem olvasta a könyvet. Csak velünk akarta elvégeztetni a háziját, mint olyan sok élelmes diák.
2014. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves előttem lévő válaszoló ! Nagyon rosszul gondolta azt ,hogy nem olvastam el a könyvet ! Igenis elolvastam , és úgy írtam ,hogy nem nagyon értem ! A könyvben azt van beleírva ,hogy hatodikos tanuló részére ! Én meg ötödikes vagyok ! Tudja én nem magyar országon élek !!!!
2014. jan. 12. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!