Holnapra jellemzés kell Bütyökről a Tüskevár-ból. Aki elolvasta az irna nekem? :/

Figyelt kérdés
A neten be irtam de nem dobott ki semmit...Elolvasni meg lusta voltam és már késő van.Magyar nyelv pedig nem az erősségem.

2014. jan. 14. 15:43
 1/1 anonim ***** válasza:
95%

Tutajos és Bütyök, nyolcadikos diákok. Jó barátok nemcsak az iskolában, hanem a magánéletben is. Bütyök a talpraesettebb, ő szerényebb körülmények között él özvegy édesanyjával, mint barátja.

Erősebb testalkatú, hangosabb, vidámabb, mint Tutajos, minden helyzetben igyekszik feltalálni magát.

A nyári szünidőben is együtt nyaralnak, Bütyök később érkezik a Kis-Balatonhoz, addigra Tutajos már sok mindent megtanult az öreg Matula bácsitól.

De ő is hamar belejön a nádas, a vízi világ rejtélyes, egy városi gyerek számára szokatlan életébe. Kis nádkunyhóban laknak, a maguk által készített étkeket fogyasztják, amire Matula bácsi Bütyköt is megtanítja. És mennyi mindenre még !

Ő kevésbé szemlélődő, inkább tevékeny részese a történéseknek, bátrabb, vagányabb, jól bírja a "gyűrődést".

A viharban, a kiadós zápor után sem lesz beteg, mint barátja. Amíg Tutajos az ágyat nyomja, ő munkát is végez, szorgalmasan dolgozik, megismerkedik a falusi élettel, és egy kislánnyal is, aki iránt szerelemre gyullad.

Szégyenlősen, zavartan viselkedik, ami nem jellemző rá, de a korai érzés őt magát is meglepi, nehezen ismeri be.

Régen olvastam Fekete István regényét, azért ajánlom, hogy birkózz meg vele, nem fogod megbánni !

2014. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!