Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Nemzeti Tankönyvkiadó...

A Nemzeti Tankönyvkiadó "Matematika Gyakorló és érettségire felkészítő feladatgyűjtemény III" fajta tankönyvhöz megvan valakinek nem csak a megoldások, hanem azok levezetése is?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert a tanárom ebből íratja a dolgozatainkat és bár meg vannak nekem a CD a megoldások, de a hiába azon nincsenek a feladatok kidolgozva csak a megoldások, azokkal meg nem megyek semmire :S. Nem értem, miért csak a megoldások vannak rajta a CD hisz ha papír alapú lenne megérteném, de rájuk írni a levezetéseket szinte semmi pluszba nem kerül... A megoldások összesen 6-7 megát foglalnak le a 700-ból.

2014. jan. 14. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha itt szétnézel, talán megérted, hogy mi a különbség az eredmény kiírása és a megoldás számítógépbe vitele között:

[link]

Ezeket a feladatokat 15-20 perc alatt megoldom papíron, majd 3 -4 óra alatt felviszem gépre. (ábra, levezetés begépelése, animáció) A végén 5-10 kB a helyfoglalása valóban, ha jól csinálom.

Te próbáltad már bevinni a megoldás menetét gépbe?

2014. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam, hisz nem is értek hozzá.Amikor elkészitenek egy feladatgyűjteményt akkor gondolom minden egyes feladathoz kell lennie ( szerintem) egy levezetésnek, amit ha akarnák feltudnák vinni a CD-re.
2014. jan. 14. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a bajom a matekkal nem találok ilyen levezetéseket
2014. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Írtam nekik egy E-mailt 14-én,hogy meg van nekik-e a levezetés, azóta se válaszoltak....
2014. jan. 19. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!