45 méter magas sziklafal tetejéről 30 m/s sebességgel függőlegesen felfelé dobunk egy testet. , milyen magasra emelkedik a test a sziklafalhoz képest? , mennyi idő alatt esik le az aljához, és mekkora lesz a sebessége a földetéréskor?

2009. dec. 2. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
nem ártana tudni a test ballisztikai tényezőjét.
2009. dec. 2. 21:47
 2/4 A kérdező kommentje:
az lényegtelen,legyen kavics
2009. dec. 2. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is nézzük, milyen magasra megy a test. x=? h=45m.

A kezdeti mozgási energia helyzetivé alakul.


(1/2)mv^2=mgx


innen:


x=v^2/(2g)=45m


Tehát a zuhanás a szikla aljáig x+h=90m lesz.


Mennyi idő alatt érkeziuk le a szikla aljához:


x+h=(g/2)t^2


ezt átrendezve adódik:


t=négyzetgyök(2s/g)=4,24s


Mekkora sebességgel csapódik be:


v=gt=42,4m/s


Remélem tudtam segíteni!


üdv: m

2009. dec. 3. 07:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és az s természetesen a g+h val azonos.
2009. dec. 3. 08:00