Mekkora az alfa szög?

Figyelt kérdés

[link]

A képen látható háromszög alfa szögét kell kiszámolni elemi geometriával. A háromszög belső szögeinek összege segítségével elég sok szöget ki tudtam számolni, viszont 4 db szög maradt és nem tudom folytatni, mivel nincs rá ötletem. Szóval milyen ötlet segítségével tudnám az alfát kiszámolni? Köszönöm a segítséget!



2014. jan. 23. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem betűzted elég nehéz magyarázni, de a kép közepén lévő "iksznek" tudod az összes szögét. Innen szerintem menni fog.
2014. jan. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

[link]

Idáig jutottam.

2014. jan. 23. 21:27
 3/10 throwaway4 ***** válasza:
Fejezd ki alfával az összes ismeretlent! Alfa "felső szomszédja" például 180-22-alfa. A végén pedig reménykedünk, hogy lesz egy olyan szög, amit kétféleképp ki tudsz fejezni, ami egy egyenletrendszert ad :)
2014. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 throwaway4 ***** válasza:
Pardon, egyenletet**
2014. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A rajzaid végig hibásak. Nincs ott 78 fok, 70 fok az, csak a fok jelzés csúnyán van fölé írva, ezért látszik nyolcasnak.
2014. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Remek megfigyelés! Köszönöm az észrevételt és a válaszokat.
2014. jan. 23. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:
+++
2014. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól emlékeztem én az adatokra, decemberben valaki már kérdezte ezt- itt a megoldása:

[link]

2014. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Újra én vagyok.

Akkor ezzel fejeztem be a segítést:

Nem véletlenül "a világ legnehezebb egyszerű matek feladata". Az eredeti kiírásban, azt is javasolják, hogy ne keresd interneten a megoldását, Te éld át a megoldás élményét!

Persze, lehet, hogy más fele kellene elindulni, de gyors sikert ne remélj!!

2014. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Végezetül, megtaláltam az eredeti forrást is:

[link]

Sok sikert a megoldáshoz!

2014. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!