Hogy tanuljam meg történelemből az évszámokat?

Hétfőn évszám dolgozatot írunk az első 32 magyar uralkodóból, meg az interregnum is benne van. Ez összesen 34 számpár, és az a rossz, hogy túl sok Béla meg István volt, és hiába gyakorlom, mindig összekeverem őket, meg elfelejtem az egészet. Mit csináljak, hogy hétfőre menjen? Segítsetek!

2014. jan. 26. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet összekeverni, mert pl. II. Béla hamarabb volt, mint IV.


Próbálhatod más ismert eseményekhez is kötni. A tatárjárás a XIII. században volt. Megtanulhattad, hogy eddigre a magyarok elfelejtették a honfoglalók lovas harcmodorát, ez is nehezítette a védekezést, pedig jó lett volna a tatárok ellen. Na hát akkor IV. Béla, a tatárjárás királya is ebben a században élt, nem igaz? Neki III. Béla a nagyapja volt, akkor nem lehetett 200 évvel előtte, V. István meg a fia, akkor nyilván utána jött.

2014. jan. 26. 09:06
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de a tatárjárást még nem vettük:( Ott még nem is tartunk, az utolsó, amit vettünk, III. Béla volt.
2014. jan. 26. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy példa volt. Próbáld alkalmazni.
2014. jan. 26. 10:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Évszámos dogáknál én ki cetlikre felírom egyik oldalra az eseményt/uralkodót, a másikra az évszámokat. Aztán memóriajáték szerűen kikérdezem magamtól, ami megy, azt átfordítom, amíg meg nem jegyzem az összeset. Lehet, hogy neked nem válik be, de nálam egész jól működik.

Sok sikert! :)

2014. jan. 26. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az be szokott jönni, hogy kis kártyákat gyártok. Egyik oldalon az évszám, másikon az esemény és addig "szórakozok" velük, amíg tökéletesen nem megy. :)
2014. jan. 27. 18:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Logikai összefüggéseket keress. Én így szoktam: pl: Trianon; 1920.06.04.- 19+1=20 (1920), TRIANON=7 betű, ezúttal nem hozzáadsz, hanem kivonsz egyet=06. A 7 betűs Trianonból kivonsz TRI-t (3-at) = 04. :DDD Lehet hogy hülyeségnek tűnik, már egyetemi szinten űzöm ezt és mindig bejön. Van hogy az évszám előbb jut eszembe mint az összefüggés :)
2014. febr. 14. 20:59