Nem tudom hogy fogjak bele a matek háziba? Valaki segítsen fontos!

A feladat nem valami nehéz, de én mégsem tudom eldönteni hogy szinusztétel vagy koszinusztétellel csináljam, sőt még ez a sok szög is bezavar. Itt egy kép a feladatról : [link]

2014. febr. 2. 08:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kő egyik se.


m=AC*sin alfa

BC=m/sin beta

AB=AC*cos alfa + BC*cos beta

2014. febr. 2. 08:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Íme:


[link]

2014. febr. 2. 09:16