Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy jó mindhalálig, Nyilas...

Légy jó mindhalálig, Nyilas Misi jellemzése Bella szemszögéből?

Figyelt kérdés
olvastam a könyvet csak ez nem nagyon megy...
2014. febr. 5. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia !

Akkor tudod, melyik szereplő Bella kisasszony ugye ?

Ő Doroghy Sanyika nővére, a szép, kedves lány, akivel Misi sokat beszélget, amikor tanítani megy Sanyikát, az osztálytársát.

Jellemzés:

A kis Nyilas Misi értelmes, tisztelettudó, nagyon tehetséges gyerek.

Bár az én testvérem lenne ilyen !

Minden alkalommal pontosan érkezik a tanításra, próbálja Sanyit rávenni, hogy figyeljen, gyerek létére szinte felnőttként viselkedik.

Hamar közvetlen kapcsolat alakult ki közöttünk, látszik rajta, hogy hiányzik számára a felnőtt társaság, akivel őszintén beszélgethet.

Egyszer én is megkérdeztem tőle, mi a véleménye arról, ha valaki folyton nyomorog, nélkülöz még a családja is, szabad-e elszalasztani az alkalmat, hogy segítsen rajtuk ?

Misi elgondolkodott, láttam, komolyan veszi, amit mondtam.

Majd azt válaszolta, nem, nem szabad.

Megerősített az elhatározásomban, nagyon hálás vagyok neki ezért. Hiszen a családdal nem mertem erről beszélni.

Misi egyszerű, szegény, falusi szülők gyermeke, nagy szorgalommal, akaraterővel halad a maga útján. A koránál sokkal érettebb gondolkodású fiú, nagyon szereti az irodalmat, történelmet, ő is ír verseket.

Kedvelem őt, tudom, ez kölcsönös.

De nagyon féltem amiatt, hogy nem elég határozott, nem mer ellentmondani a felnőtteknek, bármire kérik.

Mindenkinek meg akar felelni, ezért olyasmibe is belekeveredik, amihez semmi köze.

Talpraesettebbnek kellene lennie, nehogy kihasználják, becsapják, rászedjék őt.


Gyerek létére nemcsak nálunk, Pósalaky úrnál is "dolgozik", pénzkereső foglalkozása van.

A szüleinek próbál segíteni ezzel, hiszen kevés a zsebpénze, meg kell gondolnia, mire költi.

Sajnálom, hogy ha elutazom, nem találkozunk többé.

Remélem, folytatja a versírást és megvalósítja álmait az életben. Megérdemli, mert tiszta szívű, becsületes, jóravaló gyerek.

Talán elég lesz ennyi, azért Te is tedd hozzá a saját gondolataidat !



.

2014. febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!