Aki jó matekos és el is tudja magyarázni segítene a következő feladatokban?


Írjuk fel az AB átmérőjű kör egyenletét, ha A (-2; 2) és B (4; 0).


Hogyan egyszerűsítsem a következő tőrtet x^3-4x / x-2 ( x nem = 2 )


A [0; 2pí] intervallum mely elemeire nem értelmezhető a következő tört? Valaszát indokolja!

1/ 2*sinx-1


Irjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely az x+3y=4 egyenletű egyenessel párhuzamos, továbbá áthalad az A (1; 3) ponton.


Az alábbi diagramon egy 25 fős osztály legutóbbi matematikadolgozaton elért eredményeinek eloszlását láthatjuk. Határozuk meg az érdemjegyek medianját és móduszát, ha tudjuk, hogy a dolgozatot minden tanuló megírta.

Az ábran látható adatok:

Elégtelen 8%

Elégséges 20%

Közepes 32%

Jó 24%

Jeles 16%


Sürgős lenne.

Elöre is köszönöm a segítséget.



2014. febr. 7. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

x^3-4x / x-2 tört egyszerűsítése:

1. számláló:kiemeljük az x-et

x(x^2-4) / x-2

az x^2-4 egy azonosság alapján egyenlő (x-2)(x+2)-gyel

így tehát a tört:x(x-2)(x+2) / x-2

az x-2 "kiesik",így x(x+2)-t kapunk

=x^2+2x a végeredmény


medián: ha az adatokat növekvően sorba rendezzük, akkor a középső adat az adathalmaz mediánja. Ha nincs középső adat (páros darabérték esetén), akkor a két középső érték átlaga (számtani közepe) a medián.

Módusz: az adatok közül az az érték, amely a legtöbbször fordul elő.

25 fős osztály

ebből a számolások alapján 2 kapott egyest

5 kapott kettest

8 kapott hármast

6 kapott négyest és

4 kapott 5-öst

medián=a sorba rendezésben a 13.elem,azaz egy a hármasok közül=3

módusz:ez is 3,mivel a hármas,mint adat fordul elő legtöbbször


A többi feladatra most nincs időm,bocsi.Örülök,hogy segíthettem. :)

2014. febr. 7. 17:56
 2/3 anonim ***** válasza:

A [0; 2pí] intervallum mely elemeire nem értelmezhető a következő tört? Valaszát indokolja!

1/ 2*sinx-1


A nevező nem lehet 0, mert 0-val való osztást nem értelmezünk. Ez tehát:

2*sinX - 1 = 0

2*sinX = 1

sinX = 0.5

Ha fejből nem megy, akkor számológéppel visszakeresed, hogy mely X-eknek a szinusza 0.5, és ezt fogod találni, amik egyben megoldások is:

X1 = pí/6 + k*pí (k egész szám)

X2 = 5*pí/6 + l*pí (l egész szám)

2014. febr. 7. 18:05
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséget :)

A többi feladatba is kérhetnék!! Az egyenes egyenlete témás nem értem egyáltalán :/

2014. febr. 7. 21:30