Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia házidogámból szeretnék...

Kémia házidogámból szeretnék kérdezni. Ti mit tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Ha tudtok valamit róla, akkor így számmal jelöljétek melyikre gondoltok, és felpontozok mindenkit, akkor is ha rossz választ mond.


1, Mi a legfőbb jelentősége:

-Fehérje

-Zsír

-Szénhidrát


2, Hogyan keletkeznek a szénhidrátok?

3, Mi a jelentősége annak, hogy a zsírok és olajok vízben oldhatatlan vegyületek?

4, Mitől avasodnak a zsírok?

5, Mit állítanak elő a zsiradékokból?


Ha nem bohóc választ kapok, azon kívül mindenkit felpontozok. :)



2014. febr. 9. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A fehérje az izomműködéshez elengedhetetlen, és még számos biológiai folyamathoz fontos, például beépül a csontokba is, a DNS alkotóelemeit is adják, stb. A zsírok és szénhidrátok főleg tápanyagraktárként funkcionálnak.


2. A szénhidrátokat a növények fotoszintézis útján állítják elő szén-dioxidból és vízből, napfény hatására.


3. Hűha, hát itt nem tudom mire gondolnak. Talán arra hogy a zsírok lipoproteineket képeznek, amik már vízoldható vegyületek és így történik a szállításuk a szervezetben. De fontos, hogy vannak a szervezetünkben apoláris részek is, amik például a zsírban oldódó vitaminok tárolásában játszanak szerepet.


4. A zsírok azok hosszú szénatomszámú karbonsavak és glicerin észterei. Amikor ezt levegőn állni hagyjuk, akkor lassan reagálnak oxigénnel, melyek során különböző karbonsavak, ketonok, aldehidek keletkeznek, ezek okozzák a kellemetlen avas ízt.


5. A zsírokból szappant lehet előállítani nátrium-hidroxidos főzés segítségével. Először a lúg felbontja a glicerinésztert (karbonsavra és glicerinre), majd nátriumsót képez a karbonsavból, ezt nevezzük szappannak (hosszú szénatomszámú karbonsav Na-sója).

2014. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oh köszönöm:) Felpontoztalak. Esetleg tudsz segíteni, félreírtam, a feladat úgy volt hogy:

Hogy keletkeznek a szénhidrátok? Folyamat neve:

________+_________ -> cukor + ____________

2014. febr. 9. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Pont ezt írtam le csak szavakkal :D Na jó, az oxigént nem mondtam.


CO2 + H2O ---> cukor + O2 Folyamat: fotoszintézis

2014. febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:D ment a felpontozás:D
2014. febr. 15. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!