Brigi8822 kérdése:

Összeöntünk 3,2 kg 2,5 tömeg%-os 600 g 12 tömeg%-os sóoldatot és 3 l vizet. Hány tömeg%-os oldatot kapunk?


2014. febr. 11. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

na ez egy olyan feladat amit konnyu elrontani ha terfogatokat adsz ossze (mert egy 12%os sooldat surusege nem ugyanakkora mint a vize).


Ugy kell helyesen megoldani, hogy a 3.2kg elso oldatbol 80g a so, es 3120g a viz.

A masodikbol 72g a so, es 528g a viz.

Osszesen tehat lesz (a tomegek mar osszeadhatok) 152g sod, es 3120+528+3000 = 6648g vized (a tiszta viz suruseget vehetjuk 1 g/cm3-nek), szoval 2,286 tehat kb 2,3%-os sooldatot kapsz.


Amit TILOS csinalni: 3.2+0.6+3=6.8 liter lotty, mert nem annyi.

2014. febr. 11. 16:11
 2/4 anonim válasza:

Szia, Brigi!

Nem akarom bántani az előttem szólót, de a feladat megoldása nem egészen így néz ki. A tömeg százalék azt fejezi ki, hogy az OLDATBAN mennyi oldott anyag van. Ezért nem jó az, ha az oldott anyagét az oldószer tömegével osztjuk. Az egész oldat tömege ebben a feladatban 6800 g, az oldott anyagé 152 g. Az oldat m/m%=152:6800=0,023, ez megszorozzuk százzal, 0,023*100, így 2,23-t kapunk, tehát 2,23 tömeg%-os az oldat.

Tényleg nem szeretnék másokat bántani, csak segíteni szerettem volna. Remélem, hasznodra lesz a válasz. :)

Egy versenyző

2014. febr. 12. 06:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Masodiknak igaza van, az utolso osztast beneztem, bocs:)
2014. febr. 13. 09:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Semmi gond, van időm átírni, köszi, hogy szóltatok és köszi a segítséget is :)
2014. febr. 13. 18:54