Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiában kellene segítség (?...

Kémiában kellene segítség (? ) (többi lent)

Figyelt kérdés

Holnap témazárót írunk, de nem is ezzel van gond, hanem oldatokat is számolni kell

képlettel szeretek számolni (m/m%=moa/mo*100)

Hogyan kell kiszámolni, például azt, hogy 55kg 3,5 tömeg % -os tengervízből elpárologtatunk 1000 g vizet, hány tömegszázalékos lesz

vagy 250g 15 %-os oldathoz hány g 24 tömeg %-os oldatot kell önteni, hogy 18 tömeg%-os oldatot kapjunk?

Nem feltétlenül kell leírnotok a választ, csak azt, hogy hogy hogyan kell kiszámolni

(7.-es vagyok 6 osztályos gimiben :) )

Köszönöm előre is az értelmes és segítő válaszokat, kötözködőkre nem vagyok kíváncsi

:)



2014. febr. 17. 20:14
 1/4 anonim válasza:

lehet h ez segít(én is 7.es vok,de mi már túl vagyunk ezen az anyagrészen):-t%=moa/mo

-moa=y t%=y/mox100

-mo=z t%=moa/zx100

(nem muszáj z vagy y,ezt cs találomra irtam,az x az a szorzás akar lenni:))

2014. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm, de ez nem igazán segít, ezt már én is leírtam ide :(

és a második kérdéshez kéne segítség, mert az első megvan, de második nem :(

2014. febr. 17. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2. feladatot keverési képlettel a legegyszerűbb megcsinálni:

m1*w1 + m2*w2 = m3*w3


,ahol m1, m2, m3 az oldatok tömegét,

a w1, w2, w3 pedig a tömegszázalékát jelenti.


Van neked:

m1= 250g w1= 15% -os oldatod

ehhez teszel:

m2=x g w2= 24 %-os oldatot

és kapsz

m3= 250+x g w3= 18%-os oldatot.


(A két kiindulási oldat tömege összeadódik az "összeöntés" során.) Tehát:


250*15 + 24x = 18*(250+x)

3750+ 24x = 4500 + 18x

6x = 750

x= 125g = m2


Tehát 125g 24 m/m%-os oldatot kell hozzáöntened.


17/F

2014. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

??? :(

mi nem így tanuljuk így nem igazán értem, majd még próbálom értelmezni, egyébként a témazáró megvolt és olyan feladat volt benne amit tudtam

a tanárt is oda hívtam hogy ha mondjuk,24,45896 tömeg százalékú lett akkor kerekítsem e és azt mondta, hogy neki más jött i és megmutatta (lehetet számológépet használni) és mondta hogy üssem be újra, persze nekem újra meg újra az az eredmény jött ki és végül belátta hogy nekem van igazam, még ott kipipálta :)

köszönöm a segítségeteket :)

2014. febr. 22. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!