Fruzsina1997 kérdése:

Egy pénzérmét 4-szer egymás után feldobunk, mennyi a valószínűsége annak, hogy 4 dobás közül pontosan egy írás?


Valaki elmagyarázná,hogy hogyan kell?

Úgy kezdtem,hogy:


1 dobásra csak 4 fej

2 dobásra 3 fej 1 írás

3.dobás 2 fej 2 írás

4. dobás 1fej 3 írás

Nos ezzel nem tudok mit kezdeni ennek van valami képlete?

Köszi!


2014. febr. 19. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Végig kell gondolni logikusan, mit is akar a kérdés. Mi számít pontosan egy írásnak? Ház ezek az esetek (1 írás, 0 fej):

1000

0100

0010

0001


Mennyi eset van összesen? 2*2*2*2 (2 a negyediken), azaz 16


Vagyis 4/16, azaz 1/4 esélye van.

2014. febr. 19. 10:08
 2/3 anonim ***** válasza:

4!/1!*2!/2^4= 2*3*4/2*2^4=24/32=3/4= 75%


valószínűség számítás ... ha nem tanultad, akkor nem ezt várják tőled

2014. febr. 19. 10:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek!Faktorálist még nem tanultunk még. :)
2014. febr. 19. 10:20