Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek miről írjak...

Szerintetek miről írjak érvelést, miről lehet a legtöbbet? (és tippeket írjatok kérlek hogy pl ti mit írnátok bele)

Figyelt kérdés

Lehet választani:

A modern csomagolóeszközök több kárt okoznak, mint hasznot

A dohányzás nem magánügy

A nőket nem kezelik a férfiakkal egyenlően

Bulvársajtóra szükség van


2014. febr. 19. 20:49
 1/2 saku28 válasza:
100%

Leginkább arról, amit a legközelebbinek érzel magadhoz. Személy szerint nekem a második az, amiről hirtelen több mindne beugrott, érvekkel együtt. Szerintem fontos egy érvelésnél, hogy saját vélemény legyen, a legjobb ha saját tapasztalaton nyugvó érv, és az sem utolsó szempont hogy tudj állást foglalni. Természetesen fontosak a pro- és a kontra érvek is, de az nem érvelés, ha nem foglalsz állást. Az csak problémafelvetés maximum.


A csomagolásról ugyan lehet írni egy pár szót, de egy egész érvelést számomra kifejezetten nehéz lenne. A nők helyzete mindig is vitatott téma volt, de én nem tudok ebben állást foglalni, és bár én is nőből vagyok és előszeretettel hangoztatom a női egyenjogúságot, be kell ismerni, hogy magunknak csináltuk, tehát sokszor az árnyoldalánál sem lehet pont ezért siránkozni. A bulvársajtó pedig az én szememben a békuci feneke alatt található, úgyhogy arról pozitív véleményt nehéz lenne kicsikarnom magamból.


Úgyhogy "A dohányzás nem magánügyet" választanám. Eléggé hétköznapi téma, ha dohányzik az ember akkor azért, ha nem akkor azért. Amiket én felhasználnék (a teljesség igénye nélkül):

- Az eldobált cigicsikkek és kiégetett kárpitok autókban, buszokon --> környezetszennyezés

- A dohányfüst káros hatása a természetre --> levegő szennyezettsége

- A füstöt nem csak az éppen dohányzó ember, de a környezete is folyamatosan szívja be --> betegségek kialakulása olyannál is aki csak passzív dohányos (a közvéleményben terjeng, hogy a passzív dohányzás még rosszabb, mint az aktív. Nem vagyok benne biztos, hogy nem-e csak valami városi pletyka.)

- A cigi szaga beleivódik a ruhába, ha az ember oylan helyen jár, hiába nem dohányzik, a ruháin érezhető lesz a szag. (nem olyna nagy érv ugyan, de sok embert érthető módon zavar)

- Esetleg zárásként meg lehetne említeni a cigizést korlátozó törvényeket (és hogy előszeretettel nem tartják be az emberek a "ne dohányozz az iskolában és a buszmegállóban" részét... khm..khm)


Remélem segítettem :)

2014. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm , hogy így kifejtetted, nagyon aranyos tőled! :)
2014. febr. 23. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!