Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem megy a versírás, ötletek?

Nem megy a versírás, ötletek?

Figyelt kérdés

Kapunk egy olyan házifeladatot, hogy Babits Mihály Itália szonettája után írjuk egy verset, de úgy hogy az utolsó szavak babits költeményéből vannak. Sajnos semennyire nem megy. A téma teljesen mindegy, csak az utolsó szavak kötelezők.

csodálni

bizsereg

erek

királyi

palotái

terek

emberek

csigái

zöldebb

ég

vidék

gyötörtebb

piacán

hazám



2014. febr. 20. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, hát írtam egy rögtönzést, de be kell valljam nem lett remekmű s azt sem tudom miről akar szólni... De azért leírtam neked válaszba, hátha valami hasznád veszed!


Itt a vesírást kell csodálni

úgy, hogy érezdd: ez bizsereg;

S a kitágult erek

jól jönnek egy királyi

lakodalomban, ahol a király palotái

fényes csillogásban.


Ott pedig a terek,

ahol az emberek,

s ahol emberek vannak ott vannak a csigáik is,

s csúszkálnak talajon mely zöldebbnél zöldebb.


S ott van az ég,

s a vidék,

ahol gyötörtelenebb a lét,

az élet piacán,

hiszen ez az én hazám...

2014. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szard le ha nem megy! Nekem sem ment soha és mégis normális életet élek és nem vagyok önbizalomhiányos magambafordult ember! Az életben ez úgysem kell! Majd kijavítod más jeggyel!
2014. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!