Kaphatok segitséget a következő matek feladatokhoz? Vmennyire el tudtam kezdeni, de aztán meg akadtam és nem megy tovább.


a, Egy háromszög oldalfelező pontjai által meghatározott háromszög oldalainak hossza 5 cm, 4 cm és 6 cm. Mekkora az eredeti háromszög kerülete? (Nem a kétszerese a kicsinek? :/ )


b, Egy túra során első nap megtettük az út 3/5 részét, a masodik nap a még hátralevő út 25%-át. Mekkora a túra teljes hossza, ha még 9 km van hátra?


c, Hogy ábrazoljam a számegyenesen a következő egyentet valós megoldását? |x-2| = 2-x

(Át kell alakítani vagy az abszolút értekel kell csinálni vmit? :P )


d, Az ABC háromszög köré írt körének középpontja O. Mekkora az ABC szög, ha az AOC szőg 42fok ?



2014. febr. 23. 13:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Sürgős lenne!!! :/
2014. febr. 23. 14:41
 2/3 anonim ***** válasza:

b:

ha a 3/5 részét megtettük marad 2/5

(2/5)x-(2/5)x*0,25=9 mert marad még 9

(2/5)x-(2/20)x=9 /*20

8x-2x=180

x=30 km-es az út

c;

itt az ábrázolás

[link]

d; kerületi és központi szögek tételére gondolj

kerületi szög feleakkora mint a központi szög ugyanaz az ívhez tartozóan.

2014. febr. 23. 15:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a-hoz itt a válasz

[link]

2014. febr. 23. 15:56