Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy jó mindhalálig! Heeelp!?

Légy jó mindhalálig! Heeelp!?

Figyelt kérdés
Légy jó mindhalálig-ot olvasta valaki? Az a feladat, hogy írjak egy 5 mondatos hirdetést a főszereplő eltűnt kalapjáról. Nem volt időm kiolvasni, és holnapra kell, tud valaki segíteni?
2014. febr. 24. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia !

Igen, a lényeget leírom.

Nyilas Misi a füvészkertbe /ez egy mai szóhasználattal, arborétum/ jár tanulni. A kollégiumban heten vannak egy szobában, elég zsúfolt lehet, itt nyugalom, csend van.

Már október közepe van, elég hideg az idő.

Misi leül egy padra, és valószínűleg maga mellé teszi a kalapját, amikor pedig elindul vissza a kollégiumba, ottfelejti.

Csak később veszi észre, hogy nincs meg a kalapja.

Ez egy "posztókalap" egyébként, sötét színű, talán fekete, ami ilyenkor, ősszel, vagy télen egy meleg fejfedő.

Amikor a kisdiák legközelebb megy a füvészkertbe, a kertészen látja meg az elveszett kalapot, de nem mer szólni.

A hirdetés talán így hangozhatna:

Figyelem!

A minap elveszett egy sötét színű, meleg posztókalap a füvészkertben.

Talán egy padon hagytam. Azóta hiába kerestem, nem találtam meg.

A fejfedőre nagy szükségem van, mert nincs másik.

Kérem a becsületes megtalálót, hogy adja le a kalapot a Kollégium portáján, "Nyilas Mihály részére" megjelöléssel.

Hálás köszönettel Nyilas Mihály, a Debreceni Református Gimnázium 2. osztályos tanulója

Talán jó lesz így !

2014. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :-)
2014. febr. 25. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!