Egy kétjegyű szám első és második számjegyének aránya 2:3. Ha a számjegyeket felcseréljük,18-cal nagyobb számot kapunk. Milyen számjegy áll az eredeti számban az egyesek helyén?


2014. febr. 27. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:

a/b=2/3

a=2b/3


10(2b/3)+ b + 18 = 10b + (2b/3)

20b/3 + b + 18 = 10b + 2b/3

20b + 3b +54 = 30b + 2b

23b + 54 = 32b

54 = 9b

b = 6


a= 2b/3 = 12/3 = 4


a szám: 46


46 + 18 = 64

2014. febr. 27. 09:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. febr. 27. 10:11