Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan legyek jobb matekból...

Hogyan legyek jobb matekból és töriből?

Figyelt kérdés

4,45 volt az átlagom (10. osztályos lány vagyok) félévkor.Mindenből ötös vagyok,kivéve a matek-fzika-töri.Töriből négyes,de jpgra szeretnék menni,és nagyon kéne egy jó emelt,de egyszerűen nem ismerem a fogalmakat,és nem látom az összefüggéseket általában.Az évszámokhoz meg no comment.Igazából utálom is az egészet,unalmas.Hogyan tanulhatnám jobban?


Viszont ami aggasztóbb,az a matek.Félévkor majdnem megbuktam.Már kb. 2-3 éve van ez így,hogy egyszerűen nem megy,de most kerültem igazán bukásközelhez.Az órai jegyzeteim használhatatlanok.A tankönyv meg hiába mond el 1-2 példát,2 feladattal lejjebb már teljesen másmilyenek vannak,és lövésem sincs,hoyg azokat hogyan kéne megoldani.(Egyébként matekból csak feladatgyűjteményünk van)


Holnap után TZ.És semmit sem tudok.Nem értem,hogy az egyenlőtlenség függvényénél az egyik feladatban miért kívül kerestük az X tengelyen a megoldást,a másiknál ugyanolyan relációs jelnél miért belül,stb. .... Valami jó oldalt tudnátok mondani ? Órán kérdezni nem tudok,a tanár ideges lesz mindig,és a hisztire amit mindig lecsap ilyenkor,hogy miért vagyok ilyen hülye meg társai nem vagyok kíváncsi.Kedves osztálytársaim meg ki is röhögnek. Valaki tudna valami tippet adni? :(



2014. márc. 1. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Miért nem jársz el tanárhoz matekból? :) Amúgy egyszer kell rájönni a logikájára, onnantól menni fog. De szerintem ha ide kiírod a kérdést, biztosan segít valaki.:)


Töriből miért akarsz jogra menni, ha te magad mondod, hogy nem megy, és utálod/unod is az egészet? Keress valami olyat, ami közelebb áll hozzád.

2014. márc. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha van kérdésed matekból/fizikából írj privit. Jobbat nem tudok mondani.
2014. márc. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Matek és fizika nekem is jöhet. Egyébként fogsz párszáz feladatot, és megoldod.
2014. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm,egyelőre sikerült megoldanom egy barátnőmmel facebookon hogy korrepetáljon,majd meglátjuk,hogy válik be :/
2014. márc. 2. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!