Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell ezeket kiszámolni?

Legoman kérdése:

Hogy kell ezeket kiszámolni?

Figyelt kérdés

pl.:

(a+b)^2

(a-b)^2

(3a-4b)^2

(2x-1/2y)^2

(a/2-b/3)^2

(5a^2b+3ab^2)^2

(3a^k-b^k)^2


(a per vonal a törtet jelenti, ^ pedig a hatványt)

A megoldást tudom, de nem értem hogy, hogy jött ki(hasonló jellegű feladatoknál sem), éppen ezért egy kis érthető magyarázatot is kérek hozzá. :) Előre is köszönöm! :)



2014. márc. 2. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nekünk elmagyarázták annó lépésről lépésre. :)


Az elsőt írom le:

(a+b)^2 = (a+b)(a+b) = a*a+a*b + b*a+b*b = a^2 + 2ab + b^2


A zárójel felbontása úgy történt, hogy fogod az első tényező első tagját (a) és beszorzod a második tényező első tagjával, majd a másodikkal is, és összegzed (eredmény a*a+a*b). Ezután ezt megcsinálod az első tényező második tagjával is (b) ( eredmény b*a+b*b). És ezt a 2 cuccot megint összegzed.


Remélem segítettem. :)

2014. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A többi példa is ez elv alapján működik akkor?

ui.: :) igen és köszönöm a válaszod!

2014. márc. 2. 16:05
 3/4 okéé14 ***** válasza:

ezek nevezetes azonosságok....


itt 3 félét kifejt! [link] :)


(de am majd 8 lesz összesen...)

2014. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát már értem és a matektanár is meglepődött rajtam :D mondhatni én tudom a csoportból a legjobban :D!

ui.: ment a zöld pacsi :D

2014. márc. 6. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!