Gray00 kérdése:

Hogy értelmezzem? És hogy kell kiszámolni? Fizika 8. osztály.


Vannak képletek amit a transzformátoroknál használunk.

Pl.: Nsz/Np=Usz/Up vagy Up*Ip=Usz*Isz és mégegy ami így szól: Up/Usz=Isz/Ip

Ezeket hogy értelmezzem? Mi egyenlő mivel, vagy hogy...?

Ha esetleg valaki tudna hozzáírni egy számos példát (lényegtelen milyen, csak szemléltetésképp) azt nagyon megköszönném!:)



2014. márc. 3. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nsz/Np=Usz/Up =

primer(p) és szekunder(sz) tekercsek menetszámának(N) aránya egyenlő a primer és szekunder feszültségek arányával(U)



Up*Ip=Usz*Isz =

primer tekercs teljesitménye megegyezik a szekunder tekercs teljesitményével

(U=feszültség, I=áram, a kettő szorzata a teljesitmény)


Up/Usz=Isz/Ip =

a feszültségek aránya egyenlő az áramerősségek arányával

2014. márc. 3. 18:36
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy másik értelmezés, hogy ezzel az elvont dologgal azért szívatnak titeket már 8. osztályban, mert a trafó magyar találmány. Persze a képleteket bárki bemagolhatja, de kétlem, hogy a mögöttes elveket ebben a korban egy átlagos gyerek meg tudja érteni.
2014. márc. 5. 20:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2014. márc. 18. 18:49