Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjam meg a német...

Hogyan írjam meg a német fogalmazást holnapra?

Figyelt kérdés

10 mondatos fogalmazást kell írnom németül. A téma mindegy de az utolsó vagyis a 10. mondatnak annak kell lennie hogy 'kilógtam a sorból' vagy 'két legyet ütöttem egy csapásra'.

igeidőnek múltnak kell lennie a cselekvő/k személye mindegy

Valaki írjon nekem egy ilyen történetet magyarul és fordítsa le németre is légyszíves!



2014. márc. 3. 18:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy öltözzek be valaminek például vámpírnak. Így történt beöltöztem vámpírnak és elmentem a buliba. Az egész iskola ott volt. Bementem, de senkit nem láttam jelmezben. Akkor már tudtam hogy valami nincs rendben. Átvertek engem.. Nagyon kellemetlen volt.. Ott álltam a szoba közepén egy ijesztő vámpír jelmezben. Teljesen kilógtam a sorból. FORDÍTSÁTOK LE KÉRLEK NÉMETRE! :))
2014. márc. 3. 18:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Man sagte, ich soll mich verkleiden, zum Beispiel als Vampir.

So geschah es auch, ich verkleidete mich als Vampir, und ging zu der Fete. (buli)

Die ganze Schule war dort!

Ich ging hinein, und sah niemanden im Kostüm (itt Verkleidung). Da wußte ich schon, etwas stimmt nicht!

Man hatte mich reingelegt! Das war sehr unangenehm. Da stand ich nun in meinem schrecklichen Vampir-Kostüm.

Ich war total aus der Reihe gefallen.


Megjegyzés: maid legközelebb ne ird a szöveget egy új mezöbe, mert az eltünik, úgyhogy le kellet írni kézzel egy jegyzöbe.

2014. márc. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"két legyet ütettem egy csapásra" = ich habe zwei Fliegen mit einer Klappe geschlagen.

Ezt a mondatot soktunk használni a német nyelvben , ha valaki több dolgot egyszerre megoldot

A Brüder Grimm meséböl , *Das tapfere Schneiderlei*

2014. márc. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!:)
2014. márc. 26. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!