Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol házi: Mit mondjak?...

Angol házi: Mit mondjak? Összehasonlítás.

Figyelt kérdés

egy régi és egy modern iskolát kell összehasonlítani az alapján, hogy milyenek voltak a tanárok, milyenek most, tanár-diák kapcsolat, egyenruha, felszerelések az iskolában.


de nem a legjobb az angolom...


írnátok légyszi kb 15 összefüggő mondatot angolul? :)


előre is köszönöm! :)


2014. márc. 9. 10:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1.: Once upon a time there was education, trained teachers and pupils who listening to the teachers.


2.: Nowadays there is no education, trained techers and pupils who listening to the teachers.


3.: Well, in our days the teachers and the pupils are more stupid than in former times.


4.: Children of today don't like thinking only like Justin Beaber (or what the hell do-ya-call-it :-)) and such like cockhead.


5.: Children in the past had got an healthy and rich image of the future.


6.: In the old schools the pupils had to wear a school uniform, but in these new schools the girls look like a bitch and the boys look like a pimp or a nancy gay.


I promise to be continued... :-)

2014. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
... please don't.
2014. márc. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
okés, köszi...:D és most egy igazit esetleg? :P
2014. márc. 10. 16:20
 4/15 anonim ***** válasza:

To "vadaszp": Fáj az igazság? :-)


"Kérdező"-nek: Hááát többek között tanár is vagyok, volt szerencsém tanítani jónéhány évet, így amit leírtam az első kézből jött, azaz ez a valóság! :-)

2014. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kedves igaz_mondó, értem, hogy mit akarsz mondani, viszont remélem nem angol tanár vagy. :) A világért sem akarlak kritizálni, de szerintem elfogadható ha azt mondom, hogy amit először beírtál válasznak az sem tartalmilag, sem nyelvtanilag nem állja meg a helyét sehol. Egyáltalán nem rossz indulatból írom, sőt. Az angol szerintem egy gyönyörű nyelv, ha az érdeklődés meg van, érdemes egy kis hangsúlyt fektetni rá, hogy az ember helyes és szép angolt tanuljon :)
2014. márc. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"vadaszp"-nek:


Általában nem én szoktam megsértődni... :-)


Nagyon szívesen meghallgatnám a kijavított, tartalmilag és helyesírásilag is tökéletes megoldást, figyelek! :-)


Neked már mondtam, hogy szeretek másoktól tanulni, mert mások mindig tökéletesebbek nálam! :-)


P.S.: Nem angol tanár vagyok, és lehet, hogy az angolom is pongyola, de amit kell azt mindig megértem, és amit el akarok mondani egy angolnak az is sikerülni szokott, tudod a külföldiek nem olyanok, mint a magyarok, ők segítőkészek, nem hibakeresők és kárörvendőek... :-)

2014. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem állok, neki vitatkozni hosszan. Csak egy-két észrevétel. Az a célod, hogy megértsd a lényeget és nagy nehezen megértesd magad vagy az, hogy érts angolul és pontosan azt tudd mondani amit tényleg szeretnél. A válaszod sem hasznos, sem helyes, sem értelmes nem volt. Az angolokról szerintem sokat mesélhetnék neked szerintem, de amúgy segítőkészségemet mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy az esti szabadidőmben válaszolgatok itt az olyan kérdésekre amiben a tudásom mások hasznára lehet. (Talán ez épp nem az a kérdés mivel egy értelmetlen vitába torkollott). Hidd el pl. fizika témakörben 1 darab választ nem fogsz tőlem látni ;)
2014. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"vadaszp"-nek:


Előrebocsájtom, hogy ha rajtam múlna, soha senkivel nem kezdenék el mégcsak szópárbajt sem, de úgy érzem van ahhoz jogom, hogy megvédjem önmagam... :-)


Kezdjük az elején!


Hidd el "vadaszp", hogy Rajtad kívül rengetek ember van, akinek kevés a szabadideje. Nekem pl. 3 különböző munkakörben kell jelen pillanatban helytállnom, így vedd megtiszteltetésnek, hogy szakítok Rád is egy kis időt... :-)


1.: volt egy kérdés, amire a válaszadók közül csak és kizárólag én voltam az, aki igyekezett választ adni (najó egy kicsit cinikusan, de sok valóságalappal)


2.: tisztában vagyok vele, hogy aki csinál valamit, csak azt lehet kritizálni, de ezt is felvállaltam, hiszen a fejlődésnek ára van. Mellesleg megjegyzem, hogy mások házi feladatait ne én csináljam már meg tökéletesen (tehát nem arra törekedtem), hanem az azért HF, hogy gyakoroljon, aki kapta!


3.: megkértelek rá, hogy javítsd ki azt amit válaszként adtam, mivel állításod szerint Te vagy itt a nagy agytröszt (kivéve a fizikát :-))


4.: 3-szor szóltál hozzá, és egyik válaszodban sem volt található semmi értékelnivaló, márami a kérdésre adott lehetséges választ illette volna, ehelyett elkezdted minősíteni, lassan már szapulni a szellemi képességeimet (tipikus magyar mentalitás :-)), de ha megfigyelted még ezt is jól viseltem. Ráadásul, én semmivel nem igyekeztelek megbántani! :-)


5.: eszem ágában sincs itt bizonygatni a bizonyítványaimat, hogy mihez értek és mihez nem. Ha Te olyan empatikus lény vagy, hogy egy-egy hozzászólásból fel tudod vázolni más emberek egész életpályáját, tehetségét, akkor gratulálok, én ezt csak előítéletnek nevezem, merő egyszerűséggel... :-)


6.: ...azt figyeltem meg veled kapcsolatban kedves "vadaszp", hogy volt egy másik kérdés is, ami arra vonatkozott, hogy magyarázza el valaki az "ING, meg a GOING TO, meg a PRESENT SIMPLE igeidőt"... ...erre én adtam is egy rövid, tömör, de a lényeget tartalmazó választ... ...aztán jöttél Te megint és elmagyaráztad ugyanazt sokkal bonyolultabban...


7.: Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a kérdésekre kellene koncentrálnod, nem pedig kijavítgatni mások Általad "tehetségtelennek" ítélt hozzászólásait... :-)


8.: Hogy erre a kérdésre sem adtál választ csak alátámasztja az igazamat, vagy pedig félsz attól, hogy majd más is elkezd Téged kritizálni? :-)


BE YOURSEFF! :-)


P.S.: igen mesélhetnél az angolokról is, de azt sem tetted meg! :-) Nyugi nem vagyok annyira naív, hogy ne legyek tisztában azzal, hogy az emberek is olyanok, mint a politikusok... :-) (az egyik s.z.a.r, a másik f.o.s :-))


2nd PS: Egyvalamit sohase felejtsd el, ezt az "értelmetlen" "vitát" sem én szítottam, és mégvalami: "mindig minden csupán attól függ, honnan világítjuk meg erősebb fénnyel" :-)


Have a good time!

2014. márc. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

:) erre a kérdésre a válasz kicsit elúszott mert eltértünk. Úgyhogy kedves kérdező bocsánat, remélem legalább elolvasod ezeket és legalább lesz 1-2 vidám perced :D


Volt egy kérdés, és egy használhatatlan idiótaságot válaszoltál rá, nem gondoltad te sem, hogy ennek bárki hasznát veszi. Az ing going to-s választ, azt ajánlom olvasd el még egyszer, és döntsd el, hogy ugyanazokat írtuk-e válasznak. Bár gondolom, innen is ered, hogy ha valaki egy aránylag pontos válasszal áll elő, megkapja tőled az "agytröszt" titulust. Magánügy hány munkakörben dolgozol, én csak annyit írtam, ha van időm segítek. Amúgy rettentő megtisztelő, hogy a drága idődből, rám vesztegetsz bármennyit is. Az előítéletes részt nem is értem. Ki tett megjegyzést az életpályádra? :D Meg komoly, hogy te magyarként írsz nekem a magyar mentalitásról, pont miközben engem kritizálsz? :D Röhej. Valahol szerintem nagyon eltévelyedtél. Nézd ez egy ilyen oldal. Kismillió választ beírtam már angol témában. Menj, köss bele és kritizáld... (bár lenne annyi önuralmam, hogy ha szócsatába keveredek ilyen ügyekben akkor hagyom a fenébe, de sajnos ez nem erősségem)

2014. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Még annyit csak, ha bármi kérdés felmerül írd privátban pls. Nem hiszem, hogy ezzel kellene a felhasználókat szórakoztatni. A véleményem egyedül hozzád szólt, nem mindenki máshoz.
2014. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!