Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazást irtam, házi...

Fogalmazást irtam, házi feladat, és szeretném ha kijavítanátok, mert tudom, h tele van hibával?!

Figyelt kérdés

Fogorvostól jövök,sietek a buszra,de egy gyors pillantás az órámra megnyugtatott,mivelhogy van még fél óra időm,mire jön a következő buszom

Ritka az ilyen váratlan,ajándék szabadidő.Ezekben a ritka esetekben emberek megfigyelésével töltöm el az időm.Esik az eső.Leülök a padra,esernyőm biztonyságot nyújt a felhőszakadás elől.Fennséges az esőcsseppek hangja egy selyemesernyőn.Érzem az eső illatát,a virágok és a szomjas föld örömét a forró napok után.Mindenki fut a zápor elől,néhány ember gyorsan egy újságot birított a fejére és beszökött egy épületbe,voltak akik bőröndjüket fejükre dibva,rohantak a buszmegálló alá.Ezért meglepő látni egy embert,aki vontatottan sétál az esőben.Esernyője sincs.Vonulós a járása,mintha rengene a lába alatt a talaj.Kezét széttárta,fejét hátravetette,szinte alázatosan bámulta az eget.Most vagy Isten csapását várja vagy meghálál valamit.

Elképesztő pillanat,még soha se láttam ehhez hasonlót,mintha az esőt köszönné meg,vagy az életét?


_____________________________________________________

ha lehetne szeretném ha mindent kijavítanátok.Szóismétlés,helyesirási hibák,szavak rossz használata,igeidő felcserélése stb. [mert mindig ezek a hibáim]

nagyon szépen köszönöm.


2009. dec. 13. 22:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de ez olyan, mintha valamit bevágtál volna egy fordítóprogramba... Írd újra vagy vmi...
2009. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Hat mivel ez mar megtortent nem artana az egeszet mult idoben irnod!

Amugy nem tiszta az egesz.

Es nagyon keves!

Nem tudom hanyadikos vagy, de amikor en 3. osztalyos voltam, mi akkor nem adhatunk be fogalmazast 2 oldal alatt!!!

2009. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

de ez a nivóm :/

nem tudná valaki leirni ,,érthetően" és normálisan?

2009. dec. 13. 22:55
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

Fogorvostól jöttem. Siettem a buszom után, félve attól, hogy, a négykerekű idő előtt elindul. Bal kezemen lévő órámra egy gyors pillantást vetettem, és megállapítottam, hogy van még egy fél órám a busz indulásáig.

Ritka, váratlan ajándék a szabadidő. ezekben a ritka esetekben emberek tevékenységének megfigyelésével ütöm el az időm. Elkezdett zuhogni az eső, leültem egy padra, tudván, hogy az esernyőm biztonságot nyújt a felhőszakadás elől. Az esőcseppek pattogtak a selyemesernyőmön, csodás, királyi érzést biztosítva. Éreztem az eső illatát, a virágok köszönetét, és a szomjas repedezett föld örömét a forró napok után. Az emberek futottak a zápor elől, néhányan közülük újságot borítottak a fejükre, volt aki egy közeli épületbe szökött, és voltak akik a bőröndjüket a fejükre kapva rohantak a buszmegálló bódéja alá. Volt ennél egy sokkal érdekesebb figura az utcán. Esedezve sétált az esőben, esernyője nem volt, vagy tán elő sem vette. Vonulós a járása, lábműtét utáni állapotokra emlékeztet. Kezeit széttárta, fejét hátravetette, és alázatosan bámulta az eget. Talán Isten csapását várta, vagy lehet meghálál valamit. Elképesztő pillanat volt, sose láttam még ehhez hasonlót, lehet hogy az esőt köszönte meg, vagy talán az életét?


-----------------------------------------------


Kicsit átköltöttem, mert ne haragudj, de az első forma nagyon gáz volt. :) Hanyadikos vagy egyébként?

2009. dec. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
23:00-ás vagyok: ne felejtsd el a fogalmazás úgy épül fel: Bekezdés, tárgyalás, befejezés. Formailag ennek megfelelően írd le a füzetedbe.
2009. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Fogrovostól jövök. Sietek, hogy elérjem a buszt, de egy gyors pillantás az órámra megnyugtat, mivel még van fél óra, mire jön a következő.

Ritka az ilyen váratlan, ajándék szabadidő. Ezekben a ritka esetekben emberek megfigyelésével töltöm az időm.

Esik az eső. Leülök a padra. Esernyőm biztonságot nyújt a felhőszakadás elől. Fenséges az esőcseppek hangja egy selyemesernyőn. Érzem az eső illatát, a virágok és a szomjas föld örömét a forró napok után. Mindenki fut a zápor elől. Néhány ember gyorsan egy újságot borít a fejére és befut egy épületbe. Vannak, akik táskájukat fejük fölé tartva rohannak a buszmegállóba. Meglepő látni egy embert, aki vontatottan sétál az esőben. Esernyője sincs. Vonulós a járása, mintha remegne a lába alatt a talaj. Kezét széttárja, fejét hátraveti. Szinte alázatosan bámulja az eget. Vagy Isten csapását várja, vagy meghálál valamit.

Elképesztő pillanat. Még soha sem láttam ehhez hasonlót. Mintha az esőt köszönné meg. Vagy az életét?


- Egy selyemesernyőn helyett lehet, hogy jobb a selyemesernyőmön.

- Bőrönddel kevés ember mászkál az utcán. Jellemzőbb a táska.

2009. dec. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

sietek a buszHOZ...Gyorsan rápillantok az órámra, s megnyugszom, h a következő buszig még van fél órám. Az ilyen ritka esetekben szívesen töltöm a szabadidőm emberek megfigyelésével...A selyemesernyőn...Mindenki fut a zápor elől (ez jelen idő, szóval az utána lévő részeket is jelen időbe tedd)...meglepetten nézek egy embert, aki lassú léptekkel/lassan/vontatottan sétál az esőben....A vonulós nem túl jó szó...keress vmi más kifejezést, hirtelen nem jut eszembe semmi...Kezét széttárta kezdetű mondatot tedd jelenidőbe...Nem tudom eldönteni, h Isten csapását várja, vagy meghálál neki vmit...elképesztő pillanat helyett inkább hihetetlen...


Nekem tetszik ez a jelen idős megoldás:) De vagy mindent írj jelen időbe, vagy mindent múltba:) Ne variáld a kettőt!:P

2009. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23:00-nak: Kicsit te is összekeverted az igeidőket.
2009. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

rendbennű,nagyon köszönöm,és akkor ez most igy jó,vagy télleg kezdjek egy új fogalmazást?

mégegyszer köszönöm.

2009. dec. 13. 23:09
 10/20 anonim ***** válasza:
57%
23:00-ás vagyok: Kezét széttárta? KezeIT széttárta. Egyébként lehet azért vagyok ilyen kötekedős, mert túl sok könyvet olvastam, és magyar szakos vagyok :D
2009. dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!