Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik megoldás adja a kör...

Melyik megoldás adja a kör igazi középpontját?

Figyelt kérdés

Adott egy A(8;5), B(2;7) és egy C(10;-9) koordinátájú háromszög, melynek a köré írható körének a középpontjának a koordinátáit kell meghatározzuk.

Megoldottam a c és b oldal felezőmerőlegeseinek metszéspontjaival megoldani. fc:(-3x+y=-9) fb:(x-7y=21). Így a metszéspont C(2,1;-2,7)-nek jött ki. Az ábrám alapján ez lehet a jó megoldás, de kíváncsi vagyok hogy miért nem jött ki a másik megoldással.

A kör egyenletébe behelyettesítettem a 3 pont x és y koordinátáit és egy a háromismeretlenes egyenletrendszert oldottam meg. A (8-u)^2+(5-v)^2=(2-u)^2+(7-v)^2 (=r^2) egyenletet megoldva v-4u=-9-et, a (2-u)^2+(7-v)^2=(10-u)^2+(-9-v)^2 egyenletet megoldva pedig 2v-u=8-at kaptam. A két eredményből alkotott egyenletrendszert megoldva v= 26/7, u=23/7-ed kaptam, ami eltér a az előző megoldástól, plusz az ábrához sincs sok köze.


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. márc. 9. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Íme:


[link]

2014. márc. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így jobban látod:


[link]

2014. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!