Szinusztétel alkalmazása? Egy háromszög egyik oldalának hossza 10 cm és ezzel az oldallal szemközt 68°-os szög van a háromszögben. A háromszög egy másik szöge 52°-os. Szög ismeretlen oldalai?


Aztán: Egy háromszög két oldala 8 és 10 cm, a rövidebb oldallal szemközti szög 33°-os. Mekkorák a háromszög ismeretlen szögei és oldala?

2) Egy háromszög két oldala 6 és 7 cm, a rövidebb oldallal szemközti szög 58°42'. Háromszög ismeretlen szögei és oldala?



2014. márc. 9. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:

1/

Egy háromszög egyik oldalának hossza 10 cm és ezzel az oldallal szemközt 68°-os szög van. A háromszög egy másik szöge 52°-os. A háromszög ismeretlen oldalai?


Az 52°-os szöggel szemközti oldal 'a'.


a/10 = sin52°/sin68°


a = 10*sin52°/sin68° = 8,5 cm


A harmadik szög 180-68-52 = 60°


c/10 = sin60°/sin68°


a = 10*sin60°/sin68° = 9,34 cm

2014. márc. 9. 21:49