Egy háromszögben két oldalnak négyzetösszege 296 cm^2. Az általuk bezárt szög 30. Mekkorák a háromszög ismeretlen oldali, szögei, ha a T=35 cm^2?

ODáig remekül eljutottam hogy a^2+b^2=296 a=17,2-b. (ha jó a gondolatmenetem) és akkor betudok helyettesíteni a T=a*b*sin30/2-be .valójában az a problémám hogy vagy rosszul csinálom vagy elszámolom vagy nem tudom mi van.De nem jön ki a helyesmegoldás.Ezt onnan tudom hogy van megoló kulcs.levezetve persze nincsen csak a megoldás.
2012. okt. 22. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem jó a gondolatmeneted: a^2+b^2=276-ból NEM lehet tagonként gyököt vonni, nem következik belőle, hogy a+b=17,2.


Amit tenni lehet, hogy pl. a 2. egyenletedet négyzetre emeled ( T^2=a^2*b^2*(0.5*sin30°)^2 ), és abba helyettesítesz pl. b^2 helyére (276-a^2)-et, és így x=a^2-re nézve egy másodfokú egyenletet kapsz.

2012. okt. 22. 17:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy egy másik lehetőség itt:

[link]

2012. okt. 22. 18:33